دوست خوب و سلامتی

شما حتما شنیدی که دوست خوب نعمت است و واقعا هم همیطور است و در بحث علمی ثابت شده است که دوست خوب می تواند در سلامت فرد بسیار تاثیر گذار باشد. شاید برایتان بارها اتفاق افتاده است که حال خوبی نداشتید و با تماس یا دیدار با یک دوست خوب شاداب شدید و دوباره انرژی تازه ای گرفتید و الان ما در این مطلب از وب سایت نازشو تاثیر دوست خوب داشتن در سلامتی را بررسی می کنیم. و یک جمله بسیار مهم درباره دوستی وجود دارد که اگر می گوید اگر علاقه مند هستید دوستانتان بهترین باشن سعی کنید شما برایشان بهترین دوست باشید. از همین جمله می توانند فهمید که اگر می خواهید دوست خوبی داشته باشید سعی کنید دوست خوبی برای او باشید که تاثیر این موضوع را حتما خواهید دید البته که استثنا هم همیشه وجود دارد. در ادامه میرویم سراغ اصل موضوع و تاثیر دوست خوب در سلامتی را باهم بررسی می کنیم.

شماره اول خندیدن است

همانطور که می دانید خنده بسیاری از بیماری های روحی و حتی جسمی را درمان می کند و یکی از بهترین محل ها برای خندیدن در کنار دوستان است. معمولا دوستان صمیمی وقتی در کنار هم قرار می گیرند خاطرات جالبی برای گفتن دارند. محققان می گویند با خندیدن شما کار یک باشگاه بدنسازی را انجام می دهید. عضلاتتان سفت می شود و همچنین سریع تر و عمیق تر نفس می کشید.

کمک دوست خوب به سلامت قلب و عروق

شاید به نظر شما عجیب باشد که بخواهیم دوستان را به سیستم های قلب و عروق مرتبط سازیم اما به تازگی محققان به نتایج جالب دست پیدا کرده اند. کسانی که دوستان بیشتری دارند و همچنین از قدرت اجتماعی بالایی برخوردارند سیستم عروقی بهتری دارند. همچنین این افراد دارای فشار خون بهتری هستند و کمتر دچار سکته می شوند.

دوست خوب

استرس

استرس می توانند باعث اسیب دیدگی در بسیاری از بخش های بدن شما مانند قلب و حتی مغز شما باشد. دانشمندان اعتقاد دارند که بودن در میان دوستان می تواند میزان زیادی از استرس شما کاسته و همچنین ارامش را به شما تزریق می کند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند تا در مواقع تصمیم گیری های سخت در میان دوستانتان باشید، این باعث می شود تا بهترین شرایط را برای خودتان ایجاد کرده باشید.

دوست خوب

ورزش ها

یکی از راه هایی که دوستان باعث سلامتی شما می شوند ورزش کردن است. بسیاری از انسان ها در کنار دوستانشان میزان بیشتری ورزش می کنند. بسیاری از مردم شاید به تنهایی ددوست نداشته باشند که ورزش کنند و اینجاست که دوستان شما وارد کار می شوند. حتی قدم زدن بادوستانتان نیز ورزش هایی است که می توانید انجام دهید.

امیدوارم این مطلب درباره دوست خوب و سلامتی مورد توجه شما کاربران وب سایت نازشو قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط