دونر کباب

دونر کباب مخصوص و بسیار خوشمزه

دونر کباب مخصوص و بسیار خوشمزه

در یکی دیگر از پست های سایت نازشو دستور تهیه دونر کباب یکی از کباب های معروف در جهان که در رستوران ها یکی از پرفروش ترین غذا ها می باشد و در ایران هم که بسیار محبوب است این غذا که تهیه آن بسیار ساده است اما خوشمزه درست کردن آن ترفند های کلیدی دارد که تلاش کردیم در حد دانش خود در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم شما می توانید با خواندن این پست طرز تهیه کامل یک دونر کباب را بیاموزید و روش پخت و مواد اولیه ای غذا هم آشنا شوید اگر سوالی یا تجربه ای در این زمینه دارید حتما در بخش دیدگاه برای ما بنویسید بی شک بسیار کمک می کند که این پست ، مفید تر شود. حتما سعی کنید مثل دستور تهیه که در ادامه خدمت شما منتشر می کنیم عمل کنید همچنین برای بهتر شدن کار و یادگیری سریع تر شما ما آموزش ویدیویی هم به همراه این پست برای شما قرار دادیم. که بی شک کمک می کند راحت تر این غذا را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه دونر کباب خوشمزه و مخصوص

پیاز : ۱ عدد
نمک ، فلفل سیاه ، فلفل قرمز پرک شده، زیره و آویشن (از هر کدام ۱ قاشق مرباخوری)
گوشت چرخ کرده با چربی متوسط: ۱ کیلوگرم
سیر : ۲ حبه
ایرمیک : ۳ قاشق غذاخوری (سمولینا، لوازم قنادی فروشی ها دارند)
ماست : ۴-۳ قاشق غذاخوری
روغن دنبه : ۱۵۰ گرم (اگر گوشت چرخ کرده پر چرب است اضافه نکنید) چربی دنبه را به حالت یخ زده در غذاساز یا چرخ گوشت چرخ کنید و به بقیه مواد اضافه کنید.

طرز تهیه دونر کباب مخصوص و بسیار خوشمزه

روش تهیه بسیار آسان است فقط کافی است که تمام مواد را داخل غذاساز بریزید و مخلوط کنید. اگر دستگاه غذاساز شما کوچک است می توانید ۲ الی ۳ مرتبه این کار انجام دهید. و یا می توانید بقیه مواد را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و با دست ورز بدهید (پیاز را رنده کنید). بعد مخلوط آماده شده را روی سلفون بریزید و با دست شکل بدهید و دور مواد با سلفون بپوشانید و از دو طرف فشار بدهید و ببندید تا داخل مواد هوا نماند. می توانید مواد را به ۲ یا ۳ قسمت تقسیم کنید.

بعد داخل فریزر بزارید و تا زمانیکه کاملا یخ بزند نگه دارید (می توانید یک روز قبل در فریزر بزارید). سپس بیرون آورید ۱۵ – ۱۰ دقیقه بعد سلفون را جدا کنید و با چاقوی تیز خیلی نازک برش بزنید. هر چقدر نازک تر باشد خوشمزه تر می شود. دونر ها را داخل روغن قرار دهید تا کاملا دو طرف آن بپزد. به همین راحتی توانستید یک دونرکباب های بسیار خوشمزه را در خانه تهیه کنید که تمام نکات کلیدی برای خوشمزه کردن آن را توانستید در اینجا یاد بگیرد.