ویندوز 10

رفع یک مشکل دیگر از ویندوز 10

رفع یک مشکل دیگر از ویندوز 10

کسانی که از ویندوز 10 استفاده می کنند حتما با برخی از مشکلات جدی این نسخه از ویندوز که آپدیت های مختلفی هم داشته است خبر دارید. اما با اعلام رسمی شرکت مایکروسافت یکی دیگر از مشکلات این نسخه از ویندوز حل شده است و آن هم استفاده بیش از حد برخی نسخه های ویندوز از پردازنده است که برای بسیار مشکل درست کرده بود و برخی هم بر سر همین مسئله فکر می کردند سیستم شان نیاز به ارتقا دارد.

هفته گذشته مایکروسافت وجود یک باگ جدید را در آپدیت Cumulative ماه سپتامبر ویندوز 10 تایید کرد که باعث استفاده بیش از حد پردازنده بر روی برخی از سیستم‌ها می‌شد. حال به تازگی مایکروسافت اعلام کرده است که مشکل مصرف بیش از اندازه پردازنده در ویندوز 10 حل شده و این مشکل ناشی از تغییرات مربوط به امنیت در آخرین بروزرسانی‌های Cumulative است.

به گفته مایکروسافت این مشکل Input Method Editor یا IME را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حال در بخش‌های باگ‌های گزارش شده برای ویندوز 10، مایکروسافت در تاریخ 19 سپتامبر پرچ رفع باگ را در کنار آن قرار داده و مدعی برطرف شدن این مشکل شده است. متاسفانه مایکروسافت برای حل این مشکل فعلاً هیچ بسته بروزرسانی را منتشر نکرده است و کاربران باید این باگ را با تغییر برخی از تنظیمات به صورت دستی رفع کنند.

ویندوز 10

در بروزرسانی Cumulative ماه سپتامبر ویندوز 10، تنظیمات بخش Touch Keyboard and Handwriting ویندوز از حالت دستی به خودکار تغییر کرده است که موجب مصرف بیش از حد پردازنده می‌شود. البته این مشکل شامل تمام کامپیوترها نمی‌شود و فقط برخی از سیستم‌ها پس از انجام بروزرسانی دچار این مشکل شده‌اند.

خوشبختانه ترفند منتشر شده توسط متخصصین برای رفع باگ ، بسیار ساده است و هر کاربری می‌تواند با طی کردن چند مرحله ساده و کوتاه در تنظیمات ویندوز 10، این مشکل را برای همیشه حل کند. تیم شهر سخت افزار به منظور آسودگی کاربران، مطلبی را با هدف رفع این مشکل منتشر کرده است.

 

Start > Services > Touch Keyboard and Handwriting Panel Service > Properties > Startup Type > Manual

 

به احتمال بسیار زیاد این باگ عجیب در نسخه بعدی بروزرسانی‌ های ویندوز 10 برطرف خواهد شد، اما در حال حاضر برای رفع آن باید مراحلی را به صورت دستی طی کنید. انتظار می‌رود که بروزرسانی جدید مایکروسافت با هدف حل این مشکل، در روزهای آینده منتشر شود، اما تاریخ دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده است.