روشن کردن پوست

روشن کردن پوست با این 6 ماسک طبیعی

روشن کردن پوست با ماسک های طبیعی

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو برای شما 6 ماسک طبیعی برای روشن کردن پوست را نیز قرار دادیم. داشتن پوست صورت زیبا یکی از فاکتور های اصلی زیبابی در زنان و چه در مردان است پس برای اینکه پوست خوبی داشته باشید شما نیازمند خیلی از رسیدگی ها هستید و همانطور که می دانید خیلی از چیز ها برای پوست مضرر است که شما باید از آن پرهیز کنید و پرهیز کردن از آن برای داشتن یک پوست خوب کافی نیست و شما نیازمند غذا های مفید ، کرم های خوب و ماسک های طبیعی نیز می باشید. ماسک های طبیعی که یکی از کمک کننده های بسیار خوب برای سلامت و زیبایی پوست می باشد. اما ما در این پست شما با شش مورد از بهترین ماسک های طبیعی برای روشن کردن پوست آشنا می کنیم که شاید برای شما و دوستان و خانواده تان بسیار کاربردی و مفید باشد و تهیه این ماسک ها اصلا پیچیده و سخت نیست و شما می توانید به راحتی آن ها را در منزل تهیه کرده و از آن نیز استفاده کنید. ماسک های طبیعی بسیار زیادی وجود دارند که برای روشن کردن پوست مفید هستند اما ما 6 تا از بهترین ها می خواهیم به شما معرفی کنیم و شما می توانید از آن استفاده کنید و نظرات و تجربیات آن برای ما بنویسید تا دوستان دیگر هم بتوانند از نظرات و تجربیات شما نیز استفاده کنند امیدواریم که این ماسک های طبیعی بتواند بسیار به زیبایی پوست صورت و سلامت پوست صورت شما کمک کند شما دعوت می کند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

1- ماسک سفید کننده صورت با کشک

۱ قاشق غذاخوری کشک
۱ قاشق غذاخوری آب گوجه
۱ قاشق غذاخوری جوی دوسر

نحوه آماده کردن این ماسک سفید کننده صورت همانند ماسک قبل است. پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

2- ماسک سفید کننده صورت با آرد گندم

۲ قاشق غذا خوری آرد گندم
یک چهارم قاشق غذا خوری زرد چوبه
دو قاشق غذا خوری شیر

ماسک آراد گند یکی از ماسک طبیعی صورت ، نحوه‌ی آماده سازی این ماسک همانند دیگر ماسک‌ها است. پس از ۱۵ الی ۲۰ صورت خود را با آب سرد بشورید.  با هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت، به علت خاصیت روشن کنندگی آرد گندم، رنگدانه‌ها و اثرات آکنه بر روی پوست از بین رفته و پوستی درخشان و با طراوات برای شما به ارمغان می‌آورد.

3- ماسک سفید کننده پوست صورت با پرتقال

۲ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال
۱ قاشق غذاخوری نوعی خاک رس (Fuller’s Earth)
۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل
۱ قاشق غذاخوری آب لیمو
۲ قاشق غذاخوری آب

روش استفاده از این ماسک همانند ماسک‌های قبلی است. هفته‌ ای یک بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت قدرتمند، آلودگی‌های پوستی را خارج کرده و پوست را درخشان‌تر می‌کند. این ماسک مخصوص پوست‌های چرب و مستعد به آکنه است.

4- ماسک سفید کننده پوست صورت با زردچوبه و گوجه

۱ عدد گوجه
۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه

گوجه را له کرده و هم بزنید تا پوره شود. سپس به پوره گوجه ۲ قاشق غذاخوری زرد چوبه اضافه کرده و خوب هم بزنید. صورت خود را با پاک کننده کاملا شست و شو داده و خشک کنید و ماسک را به صورت و گردن خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید روشن کردن پوست با ماسک زردچوبه و گوجه

هفته‌ای دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت خاصیت برنزه کنندگی‌ای که گوجه دارد، منجر به پوست اندازی صورت شده و سلول‌های مرده پوست از بین رفته و پوستی شفاف‌تر را به شما هدیه می‌دهد.

با استفاده منظم از این چند ماسک سفید کننده صورت شما پوستی شفاف‌تر و درخشان‌تر بدست آورده و پوست شما به حالت طبیعی خود بازگشته و شاداب می‌شود.

 

5- ماسک سفید کننده پوست صورت با سیب زمینی

یک سیب زمینی متوسط را برداشته و خوب بشورید و پوست آن را بگیرید. حال سیب زمینی را به قطعات کوچک (نگین نگین) خورد کنید. صورت خود را شست و شو داده و با یک دستمال خشک کنید. با تیکه‌های سیب زمینی صورت خود را به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید.
تقریبا پس از ۱۵ دقیقه که مایع خارج شده از سیب زمینی بر روی پوست شما خشک شد، صورت خود را با آب سرد بشورید.

فواید روشن کردن پوست با ماسک سیب زمینی

هفته‌ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت آنزیم کتکولاز (catecholase) غنی در سیب زمینی، کمک می‌کند تا اثرات آکنه و لکه و نقاط تیره از بین برود.
همچنین این ماسک دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروی است که تسهیل کننده‌ی شکل گیری سلول‌های سالم پوستی بوده و تقویت کننده‌ی بازده لایه‌ی محافظتی پوست است.

 

6- ماسک سفید کننده پوست صورت با زعفران

۲ الی ۳ رشته زعفران

۱ قاشق غذاخوری شیر
۱ تیکه پارچه کتان

ماسک زعفران برای پوست صورت ، رشته‌ های زعفران را در شیر بگذارید تا خیس شود. صورت خود را کاملا با پاک کننده بشورید و خشک کنید. پارچه کتان را برداشته و به زعفرانی که در شیر خیس خورده است، بمالید. دستمال را به صورت کشیده و پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صورت خود را بشوریید.

فواید ماسک زعفران

روشن کردن پوست با ماسک زعفران ، استفاده روزانه از این ماسک سفید کننده صورت شما را روشن‌تر می‌کند و لکه‌های تیره را از بین می‌برد. همچنین خوردن زعفران برای بهبود سلامتی پوست شما بسیار مفید است.

در انتها امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و شما با استفاده از این مطلب توانسته باشید برای خود ماسک های طبیعی برای پوست خود تهیه کنید و از استفاده آن لذت ببرید و یک پوست زیبا داشته باشید با اشتراک گذاری این مطلب می توانید دوستان خود را هم با این ماسک های طبیعی روشن کننده پوست صورت نیز آشنا کنید امیدواریم که آن هم بتوانند از این مطلب استفاده کنند و با ارسال مطالب به دوستان خود از ما برای تولید محتوای بیشتر نیز کمک کرده اید و ما با حمایت های شما می توانیم مطالب بسیار بیشتری و مفید تری برای شما تهیه کنیم و خیلی مشکلاتی نیز با آگاهی حل می شود امیدواریم که بتوانیم نقش کوچکی در سلامتی جامعه خود داشته باشیم.