جرم گیری دندان در خانه

روش جدید جرم گیری دندان در خانه 2018 97

روش جدید جرم گیری دندان در خانه 2018 97

چند سالی است که روش های خانگی جرم گیری دندان در خانه یکی از ترفند و راهکار های است که افراد قبل از مراجعه به دندان پزشک روش های جرم گیرین دندان در خانه را امتحان می کنند و در جرم گیری ها در انواع کم و زیاد می بینید که بعضی اوقات این روش ها جواب می دهند و کار بیمار حل می شود و بعضی اوقات هم مراجعه به دندان پزشک نیاز است. این روش ها جایگزین رفتن به دندان پزشکی نیستند ولی بسیاری از ترفند های خانگی وجود دارد که امتحان کردن آن شاید خالی از لطف نباشد و شما با این کار بتوانید جرم های دندان خود را از بین ببرید. در اینجا سعی شده است بطور کامل مراحل جرم گیری دندان در خانه را به شما آموزش دهیم اگر سوالی هم داشتید می توانید در انتهای همین مطلب برای ما بنویسید و اگر تجربه استفاده از این روش ها دارید می توانید از تجربیات خود در بخش دیدگاه این مطلب سایت برای ما بنویسید.

برخی از توصیه های کاربردی قبل از استفاده

دهان خود را با شوینده ی ضدعفونی کننده بشویید و این کار را یک روز در میان تکرار کنید تا تشکیل جرم ها را کنترل نمایید.
با گذر زمان مقداری جرم روی دندان ها ایجاد می شود، و اگر این جرم ها کنترل نشوند می توانند موجب بیماری پریودنتال (بیماری بافت های نگه دارنده ی دندان ها) شوند. باوجودی که بهترین روش برای از بین بردن جرم دندان ها رفتن به دندانپزشکی و تمیز کردن حرفه ای است.

مواد لازم برای جرم گیری دندان در خانه :
آب
جوش شیرین
نمک
یک فنجان
دنتال پیک (وسیله ای نوک تیز مخصوص دندانپزشکی)
هیدروژن پراکسید
شوینده ی ضدعفونی کننده ی دهان
گام اول :

در گام نخست این روش یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را با نصف قاشق چای خوری نمک در یک فنجان کوچک ترکیب کنید. مسواک خود را با آب گرم خیس کنید و آن را در این ترکیب فروببرید.

گام دوم  :

گام دو یا قدم دوم این آموزش با قدرت و انرژی این ترکیب را روی دندان های خود بمالید. در فواصل معین آب دهان خود را خالی کرده و مسواک را دوباره در ترکیب فروببرید. برای پنج دقیقه به مالیدن این ترکیب بر روی دندان های خود ادامه دهید.

گام سوم :

به اندازه ی یک در شیشه از هیدروژن پراکسید را با نصف فنجان آب گرم ترکیب کنید. برای یک دقیقه این محلول را غرغره کنید، سپس آب دهان خود را خالی کرده و با نصف فنجان آب سرد دهانتان را بشویید.

گام چهارم :

با استفاده از یک جرم گیر حرفه ای دندان (دنتال پیک)، جرم های زرد را از روی دندان های خود بخراشید. مراقب باشید لثه ها را نخراشید، زیرا این کار موجب سوزش و ناراحتی شده و احتمال آسیب وجود دارد. مراحل ذکرشده در بالا جرم ها را نرم کرده و باعث می شود آن ها به راحتی از روی دندان ها پاک شوند.

گام پنجم :

در گام پنجم هم دهان خود را با شوینده ی ضدعفونی کننده بشویید و این کار را یک روز در میان تکرار کنید تا تشکیل جرم ها را کنترل نمایید.

در انتها امیدواریم این روش برای شما کاربرد داشته باشد اما یادتان باشد بهترین روش جرم گیری زیر نظر دندان پزشک حرفه ای می باشد با اشتراک این مطلب از سایت نازشو حمایت کنید.