بهبود رابطه با همسر

روش های بهبود رابطه با همسر کدام اند

روش های بهبود رابطه با همسر کدام اند

چه روش هایی برای بهبود رابطه با همسر وجود دارد؟ چگونه می توانیم در روابط عاطفی با همسر خود موفق باشیم؟ در این مقاله سایت نازشو قصد داریم تا راه های موثر برای بهبود روابط با همسر را به شما نشان دهیم در این مقاله خواهید آموخت که چه رفتار هایی باعث رضایت همسر و احساس خوشبختی او از زندگی باشما می شود و برعکس چه رفتار هایی باعث سرد شدن رفتار زوج ها با یکدیگر و از بین رفتن صمیمیت و محبت بین آنان می شود.باید ها و نباید ها و قوانینی وجود دارند که با رعایت آن ها زندگی زناشویی از مسیر اصلی خود منحرف نمی شود و از تنش بین زوجین و بروز اختلافات جلوگیری می کند.

یکی از مهم ترین رفتار هایی که لازم است بهبود رابطه با همسر زن و شوهر در موقعیت ها و مکان های مخالف رعایت کنند احترام متقابل است.زوج هایی که هر چند به شوخی به تمسخر و تحقیر هم می پردازند چه در محیط خصوصی و چه در مکان های دیگر با مشکلات بزرگی در زندگی دو نفره خود روبه رو خواهند شد.در هر زندگی زناشویی زن ها در حوزه احساست و عواطف بسیار حساس هستند و مرد ها در حوزه غرور پس اگر مرد ها به توجهات عاطفی و احساسی همسرانشان توجه کنند و زن ها نیز به حفظ غرور مرد های زندگیشان توجه کنند بخش بزرگی از مشکلات یک زندگی زناشویی حل خواهد شد.در زندگی بهتر از اشتباهات خود را بپذیریم و خود را تشخیص کمبود های همسر به رفع نیاز های او بپردازیم.

یکی از راه های مهم بهبود روایط با همسر در هر زندگی زناشویی درک اختلافات طبیعی بین آن ها است.اختلافاتی که منشا آن از دوران قبل از ازدواج است که افراد در خانواده های مختلف با طرز تفکر های گوناگون زندگی کرده و تفاوت های دارند که مریوط به جنسیت آنان است.خلقیات و رفتار های یک زن با خلقیات یک مرد تفاوت های زیادی دارد.

اغراق در تفاوت ها ممنوع!

بهبود رابطه با همسر ، تا صحبت از تفاوت می شود، افراد توجه شان به سمت تفاوت هایی از جنس تفاوت بین سیاه و سفید می رود. به عنوان مثال این که گفته می شود زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند، این تصور را ایجاد می کند که همیشه همین طور است یا اگر گفته می شود نقش احساسات در تصمیم گیری های زنان بیشتر از مردان است، این به آن معناست که مردان هیچ وقت احساسات خود را در تصمیمات خود دخالت نمی دهند و همیشه خدا منطق خشک است که حرف آخر را می زند.

این روش سیاه و سفیددیدن و یا برآورد کردن زیاد تفاوت ها می تواند منشا سوءتفاهم ها و مشکلات متعددی باشد. یادتان باشد گاهی اوقات که صحبت از تفاوت بین دو جنس است، حرف از تفاوتی اندک بین میانگین دو جنس در عملکرد است، موضوعی که در زندگی روزمره و به صورت معمول ممکن است نقش چندانی در روابط اجتماعی ما نداشته باشد. پس هم تفاوت ها را به درستی بشناسید و هم از اغراق و بزرگ نمایی آن ها خودداری کنید.

بهبود رابطه با همسر

بهبود رابطه با همسر

استفاده از تحقیر ممنوع!

بهبود رابطه با همسر ، مرد: «توقعی هم از تو نبود که بتونی این کار رو به سرانجام برسونی آخه تو که مردنیستی! می دونی که خانم ها قدرت ساماندهی ضعیف تری دارند!»

زن: «از اول هم می دونستم نباید برای این کار روی تو حساب کنم، آخه کدوم مردی توان انجام دو تا کار با هم رو داده که تو داشته باشی؟!»

یادتان باشد اگر قرار باشد از تفاوت ها استفاده ابزاری کرده و از آن ها به عنوان مواردی جهت تحقیر همسرتان استفاده کنید، مطمئن باشید که موضوع تفاوت های بین دو جنس آرام آرام به بحثی داغی، بی انتها و البته حساسیت برانگیز ین شما و همسرتان تبدیل خواهدشد. پس در عوض استفاده های این چنینی و تفسیر و تعببرهای اغراق شده تلاش کنید از بخش فرصت ها برای ایده گرفتن بهره بگیرید تا این تفاوت ها شما را به همسرتان نزدیک تر کند.

ابزاری برای توجیه اشتباه های خود ممنوع!

اگر قرار باشد با خود بگویید که «خب من یک زن هستم و همه زن ها عاطفی هستند، پس من حق دارم همیشه برمبنای احساسات خودم عمل کنم» و یا «من یک مرد هستم و همه مردها روش تحلیل منطقی را در تفکر خود در پیش می گیرند، پس اگر من احساسات همسرم را در نظر نگیرم، ایرادی ندارد.» مطمئن باشید که به زودی باید سراغ مشاور و یا دادگاه خانواده بروید. پس در عوض اسفاده از این تفاوت ها برای توجیه رفتارهایی که می دانید باعث دوری شما و همسرتان می شود، تلاش کنید از روش هایی بهره بگیرید که بتواند شما را از نظر عاطفی و هیجانی به همسرتان نزدیک تر کند.

کمک برای پیش بینی نیازهای همسر

اگر شما تفاوت های بین دو جنس را به درستی بشناسید و البته در مورد این که همسرتان نیز در ارتباط با هر ویژگی چه وضعیتی دارد، شناخت درستی پیدا کنید، به احتمال زیاد می توانید از این موضوع برای پیش بینی رفتار و حالات همسرتان بهره بگیرید. به عنوان مثال اگر همسر شما (خانم خانه) تمایل به برقراری روابط اجتماعی زیادی دارد و به عبارتی احساس پیوندجویی در او بالاست، پس پیش بینی این که همسرتان از مسافرت دسته جمعی لذت بیشتری می برد تا مسافرت دونفره چندان دشوار نخواهدبود و یا این که اگر می دانید همسرتان (مرد خانه) از نظر رمزگشایی توانایی بالایی ندارد، از او انتظار نخواهید داشت که از تغییرات رفتاری اندک شما، متوجه تغییر حالات روانی شما شود و در عوض سعی خواهید کرد تا راحت تر و مستقیم تر با او وارد گفت و گو شوید.

کمک جهت ارضای نیازهای روانی همسر

یکی دیگر از کاربردهای این تفاوت ها این است که می تواند فرصت بسیار مناسبی برای نشان دادن توجه و محبت همسران نسبت به یکدیگر، به رسمیت شناختن آن ها و ایجاد فرصت هایی برای دستیابی به ارضای روانی در آن زمینه در اختیار آن ها قرار دهد. به عنوان مثال اگر می دانید همسرتان (مرد خانه) تمایل زیادی به رقابت با دیگران دارد و برای او برنده شدن معنایی خاص دارد، بهتر از هرکسی می دانید که نباید با او وارد مسابقه شده و سعی کنید که شکستش بدهید، بلکه درعوض می توانید موفقیت های همسرتان را برای او پررنگ کرده و جلوی دیگران از او تعریف کرده و احساس موفقیت و برنده بودن را در او تقویت کنید.

در این شرایط می توانید مطمئن باشید که با توجه به روحیه رقابت جویی همسرتان یکی از بهترین انتخاب ها را در استفاده از این موضوع کرده اید. یا مثلا زمانی که می دانید همسرتان توانایی خاصی در توجه به جزییات داد، اگر پیش از مهمانی از او بخواهید تا ایرادهای احتمالی در پوشش شما را متذکر شود، می توانید مطمئن باشید که باعث خوش وقتی او خواهدبود تا به شما در این مورد کمک کند و البته از این کمک لذت ببرد.

 کمک برای خودشناسی

بهبود رابطه با همسر ، ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که با خواندن برخی یافته ها در مورد تفاوت های بین دو جنس پیش خود فکر کنید که «عجب پس بگو من چرا با فلان چیز نمی توانستم ارتباط خوبی برقرار کنم و یا چرا به نظرم دیدگاه همسرم عجیب بود.»

می توانیم بگوییم که آگاهی از این تفاوت ها به شما کمک می کند تا نسبت به خودتان نیز شناخت بهتری پیدا کنید. البته صرف آشنایی با ویژگی های شخصی، تمام آن کاری نیست که شما می توانید در این زمینه انجام دهید، قدم بعدی می تواند بهره گیری از توانایی های همسرتان به عنوان امری مکمل در زندگی روزمره باشد. مثلا اگر در محیط کار با همکارتان به مشکل برخورده اید و تصور می کنید نمی توانید به خوبی تصمیم بگیرید که با او چه برخوردی داشته باشید، شاید بد نباشد دیدگاه همسرتان (مرد خانه) را در این زمینه جویا شوید، چرا که گاهی اوقات داشتن فضاوتی برمبنای تحلیل منطقی مسائل در محیط های کاری و یا تحصیلی، گزینه های مناسب تری محسوب می شوند. مثلا اگر می دانید این روزها سرتان بسیار شلوغ است و ناچار از پیگیری چند کار به صورت همزمان هستید، شاید بهتر باشد از همسرتان (خانم خانه) برای مدیریت بهتر این موارد کمک بگیرید، به ویژه اگر می دانید او توانایی خاصی در پیش بردن چندین کار با همدیگر دارد.