روش های نصب چند اکانت تلگرام در یک سیستم

روش های نصب چند اکانت تلگرام در یک سیستم

تلگرام در سال های اخیر یکی از پر استفاده ترین شبکه های اجتماعی در ایران است و اهمیت آن از لحاظ استفاده شخصی و یا استفاده اداری افزایش یافته است.داشتن چند اکانت تلگرام در یک سیستم می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد.به عنوان مثال افرادی که از تلگرام برای کارهای تجاری و تبلیغاتی استفاده می کنند نیاز است که از چندین اکانت تلگرام در سیستم خود استفاده کنند و مدیریت تمام آن را در یک سیستم انجام دهند مثلا اگر دو اکانت تلگرام دارند و می خواهند بر هر دو آن ها در محیط ویندوز تسلط داشته باشند.کافی است که اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام را بر بروی سیستم خود نصب کنند و یه اکانت تلگرام در آن لوگین کنند و برای اکانت دوم خود از تلگرام تحت وب استفاده کنند.یکی دیگر از مواردی که نیاز به مدیریت دو اکانت در یک سیستم است به طور مثال می تواند یک تبلت یا لپ تاپ باشد که توسط دو نفر به صورت مشترک استفاده می شود. و هر کدام از آن ها بخواهند اکانت اختصاصی خود را در سیستم داشته باشند و به صورت جداگانه آن ها را مدیریت کند.

استفاده از برنامه های غیر رسمی تلگرام

یکی از بهترین روش ها برای نصب چند اکانت تلگرام در یک سیستم استفاده از اپلیکیشن های غیر رسمی تلگرام در ایران است.با استفاده از این برنامه های غیر رسمی شما می توانید در کنار اپلیکیشن رسمی تلگرام  اکانت های دیگر در همان سیستم (لپ تاپ یا تبلت) نصب کنید.موبوگرام، آی گرام، تلگرام فارسی و… از تلگرام های غیر رسمی ایران هستند.در ادامه این مطلب سایت نازشو به ترفند های دیگر برای نصب اکانت های تلگرام و مدیریت آنان در یک سیستم اشاره خواهیم کرد.همراه ما باشید.

اکانت تلگرام

راه حل اکانت تلگرام برای وسایل ویندوزی:

افرادی که از نسخه تحت ویندوز استفاده می‌کنند، می‌توانند در زمان نصب تلگرام، مسیر A را انتخاب کنند. سپس دوباره فایل نصب را اجرا کنند و این بار مسیر B را برای نصب برنامه انتخاب کنند و به همین ترتیب هر تعداد تلگرام تحت ویندوز که دوست دارند، همزمان نصب کنند.
ایجاد یک اکانت مجزا نیز برای وسایلی که توسط چند شخص متمایز قرار است استفاده شود، ساده‌ترین راه است.

راه حل برای وسایل اندرویدی:

اگر چند کاربر بخواهند همزمان از یک وسیله اندرویدی (مثلا تبلت) در طول روز استفاده کنند، بهترین کار ایجاد اکانت است. این امر در اندروید ۴٫۲ یا ۴٫۳ به بعد میسر است. با این کار تمام تنظیمات و برنامه‌های اشخاص از هم مجزا می‌شود.
اما اگر وسیله مربوط به یک شخص باشد و بخواهد چند اکانت مختلف را مدیریت کند، می‌تواند از نسخه‌های غیررسمی تلگرام استفاده کند هرچند:
۱٫ حتما از گوگل پلی دانلود کنید
۲٫ توصیه می‌کنیم این کار را نکنید و از راه حل سوم استفاده کنید چرا که نسخه‌های غیررسمی تلگرام، هرچند امکانات جزئی در اختیار شما قرار می‌دهند اما در کار با ربات‌ها و … مشکلاتی دارند که مدت‌ها کاربر را سردرگم می‌کند.

راه حلی برای تمام فصول!

اگر شما اهل ضبط فایل صوتی، ارسال موقعیت جغرافیایی یا مشخصات مخاطب و کار با ربات‌های inline نیستید، تلگرام تحت وب عالی‌ست.
تلگرام تحت وب که با تکنولوژی انگولرجی‌اس گوگل ساخته شده، بسیار سبک و سریع است و برای دسترسی به آن فقط یک براوزر (مرورگر) نیاز است و دیگر هیچ!
به عبارت دیگر تلگرام تحت وب مستقل از سیستم‌عامل است. برای دسترسی به تلگرام وب، می‌توانید از این آدرس استفاده کنید.

اکانت تلگرام تحت وب، کاملا مجزا از تلگرامی است که روی سیستم‌عامل شما نصب شده است.
در صورتی که شما چند تلگرام همزمان نیاز دارید، می‌توانید علاوه بر تلگرام نصب شده روی سیستم‌عامل وسیله خود، از تلگرام تحت وب (آدرس فوق) استفاده کنید. اگر باز هم نسخه دیگری از تلگرام وب خواسنید، می‌توانید از یک براوزر دیگر استفاده کنید و باز هم آدرس فوق را در آن باز کنید.
ممک است بگویید «من عاشق فایرفاکس هستم و نمی‌خوام با غیر فایرفاکس کار کنم» خب در اینصورت می‌توانید با لینک فوق (تلگرام تحت وب که روی خود سرور تلگرام است) یک نسخه تلگرام داشته باشید و با نسخه‌ی نمایشی کد مخزن اورجینال تلگرام وب روی github قرار دارد (اینجا) یک نسخه دیگر از تلگرام تحت وب را در همان مرورگر داشته باشید

امکانات تلگرام

گروه

گروه‌ها یکی از بخش‌های اصلی پیام رسان تلگرام هستند به طوری که کاربران می‌توانند با پیوستن به گروه‌ها به صورت چند طرفه با دیگران ارتباط برقرار کنند. گروه‌های اولیه قابلیت ۲۰۰ عضو را داشتند ولی بعدها تلگرام با انتشار آپدیت‌های جدیدتر قابلیت ارتقای گروه عادی به سوپر گروه و افزایش اعضا را از ۲۰۰ به ۵۰۰ و سپس به ۵۰۰۰ نفر را در دسترس همگان قرار داد. البته در آخرین آپدیت مدیران گروه‌ها می‌توانند پیام سنجاق شده (به انگلیسی: pinned posts) را در بالای گروه‌ها قرار دهند که از آن به اطلاعیه نیز نام برده می‌شود و از دیگر موارد می‌توان به اضافه شدن قابلیت انتخاب شناسه برای گروه‌ها و ساخت گروه‌های عمومی اشاره کرد که قابلیت جستجوی گروه‌ها بر اساس شناسه را برای کاربران فراهم می‌کند.

کانال

کانال امکان جدیدی است که در تلگرام اضافه شده‌است. کانال تلگرام مسیر یک طرفه‌ای است که فقط ادمین می‌تواند در آن پستهای دلخواه را برای اعضای کانال منتشر کند و سایر اعضا امکان اضافه کردن پست در آن را ندارند. از کانال می‌توان برای پیام رسانی به تعداد نامحدودی از کاربران استفاده کرد. این کانال‌ها می‌توانند به صورت عمومی باشند و همه کاربران بتوانند در آن عضو شوند یا خصوصی باشند و امکان عضویت برای همه میسر نباشد.

ربات

در جون ۲۰۱۵، تلگرام اجازه ساخت ربات را به کاربران ثالث داد.این ربات‌ها حساب‌های کاربری هستند که از روی یک برنامه اجرا می‌شوند.