زندگینامه مهران مدیری

زندگینامه مهران مدیری از نگاهی دیگر

زندگینامه مهران مدیری

در این مطلب از سایت نازشو تصمیم گرفتیم برای شما دوستان عزیز زندگینامه مهران مدیری قرار دهیم اما این زندگینامه مهران مدیری با بیوگرافی های که در دیگر سایت ها خواندید فرق دارد. و این را بعد از خواندن متن متوجه خواهید شد ما در این مطلب شما با نکاتی جالب از زندگی مهران مدیری بازیگر ، کارگردان ، تهیه کننده سینما و تلویزیون آشنا می کنیم امیدوار هستیم که این مطلب مورد توجه شما نیز قرار بگیرید.

زندگینامه مهران مدیری

مهران مدیری نامی آشنا برای همه ایرانیان کسی توانست در چند دهه اخیر شادی را به خانه های مردم بیاورد مهران مدیری متولد سال 1346/1/18 است مهران در شرق تهران به دنیا آمده است. مدیری آخرین فرزند خانواده است و سه برادر دیگر بزرگتر از خودش دارد. عشق مدیری به هنر و مخصوص به تئاتر از زمان کودکی شکل گرفت از آنجایی که خودش می گوید در کودکی شوهر خاله ام برای هم شاهنامه می خواند و هم آن را اجرا می کرد.

زندگینامه مهران مدیری
مدیری در دوران مدرسه دانش آموزی متوسطی بود او در بعضی از درس ها بسیار خوب بود و در بعضی از درس ها مثل ریاضی وحشتناک بد در حدی که خودش می گوید بهترین نمره ریاضی ام 2 بوده اما در درس های ادبیات و هنر بسیار خوب بود. مدیری از زمان نوجوانی عاشق تئاتر بود و در چند تئاتر هم نقش آفرینی کرده بود. وی در دانشگاه رشته تئاتر را انتخاب کرد. اما جالب است بدانید مدیری در آن زمان درس را رها کرد و به جنگ رفت. او حدود سه سال نیم در مناطق جنگی کردستان حضور داشت. او ابتدا یک دو سال بود و بعد با فاصله پنج ساله دوباره به جبهه پیوست و یک سال نیم دیگر هم در جنگ حضور داشت او در عملیات های حلبچه و مرصاد و سه عملیات دیگر حضور داشت. و در تمامی این دوره او در خط اول حضور داشت.

ورود مهران مدیری به رادیو

زندگینامه مهران مدیری

زندگینامه مهران مدیری ، اما بعد از گذشت چند سال بعد از جنگ مهران مدیری در یکی از تست های رادیو شرکت کرد و انتخاب شد و استخدام رادیو شد او در رادیو هم موفق بود به گفته خودش بهترین دوران اش آن زمان بوده اما وضعیت مالیش واقعان در رادیو بد بوده و یکی از دلایل ترک رادیو هم همین موضوع بود اما چگونگی ورود او به تلویزیون جالب است. او در رادیو چند دوست پیدا کرده بود که ایده ساخت یک مجموع طنز را داشتند. مدیری به علت وضعیت بد مالی رادیو تصمیم گرفت با دوستان خود به تلویزیون برود تا شانس خود را آنجا امتجان کند.

 

زندگینامه مهران مدیری ، بعد از ورود به تلویزیون نتوانست اولین پروژه که داشت را اجرا کند و بجای آن در یک برنامه مذهبی هنر آفرینی کرد. و بعد در اثر یک اتفاقی کامل معمولی او به سمت طنز کشیده شد به گفته خودش هیچ چیزش به طنز نمی خورد. او که تا پیش از آن تنها یک اثر کمدی نمایشی بنام «پانسیون» را روی صحنه داشت با اولین جرقه  هوش خود در زمینه طنز (کمدی) در مجموعه های تلویزیونی نوروز۷۲ به عنوان بازیگر و پرواز۵۷ به عنوان بازیگر و کارگردان که در بهار و زمستان ۱۳۷۲ روی آنتن رفته بود بعد از این کار ها دیگر او را به عنوان بازیگر طنز شناختند و بصورت کاملان اتفاقی یک فرد جدی به سمت کمدی کشیده شد.

شروع درخشش در تلویزیون

زندگینامه مهران مدیری

شاید بگوییم انقلاب طنز و کمدی تلویزیون در مجموعه طنز ساعت خوش اتفاق افتاد جایی که مدیری نقش کارگردان و بازیگر را داشت. هنوز که هنوز است این مجموع یکی از بهترین مجموع ها طنز تلویزیون است که توانست بازیگر بسیار خوبی را به دنیا کمدی ایران معرفی کند از جمله رضا عطاران ، حمید لولایی ، سعید آقا خانی ، ارژنگ امیر فضلی ، نادر سلیمانی ، نیما فلاح ، نصرالله رادش و….. بودند.

 

ساعت خوش اولین مجموعه آیتمی طنز تاریخ تلویزیون ایران بود این مجموع مثل همه کار های مدیری انقدر طنز اجتماعی اش بالا بود که باعث شد او سه سال ممنوع کار شود. مدیری در این زمان امکان بازی در فیلم های مطرح سلطان و ضیافت مسعود کیمیایی را از دست داده بود.

بازگشت دوباره مدیری به خانه

زندگینامه مهران مدیری

اما بازگشت دوباره او در نوروز ۷۷ همزمان با اکران فیلم سینمایی دیدار که در آن در به عنوان بازیگر حضور یافته بود و نیز پخش برنامه طنز نوروز ۷۷ بار دیگر به صحنه نمایش بازگشت. او چند ماه بعد با ساختن مجموعه طنز جنگ ۷۷ که آغاز دوباره دوران شهرت و محبوبیت او را نوید می داد.

کارگردانی مجموعه های: ببخشید شما(۱۳۷۸)،پلاک ۱۴ (۱۳۷۹-۱۳۷۸) ،نودشب (۱۳۷۹) و طنز ۸۰ (نوروز۸۰)، بازی در یک سریال تلویزیونی بنام «دردسروالدین» (۱۳۸۰) و بازیگری و بازیگردانی فیلم سینمایی «توکیو بدون توقف»، که به نوعی ادامه روندتکمیلی تجربه های هنری او محسوب می شد، وی را به چنان پختگی و تجربه رسانیده بود تا بار دیگر اتفاق جدیدی را در عرصه کمدی نمایشی ایران به ثبت برساند.

پروژه ساخت یک سریال فوق العاده

زندگینامه مهران مدیری ، اما سال ۸۱، او به همراه چند نویسنده ای جوان و باهوش به نام پیمان قاسم خانی و … توانستند یک اثری را خلق کنند که هنوز هنوز است بیشتر بازیگران آن سریال اعتقاد دارند بهترین سریال آن ها بوده و کاملان با ساختاز طنز فرق داشت و آن سریال بنام برره بود.

سریال شب های برره که در سال ۸۴ تولید شد و به روی آنتن شبکه سه رفت. اما این اثر مدیری هم منقدان زیادی در بین مسئولین و … داشت و بسیار برای این سریال حاشیه درست کردند اما تاثیر در کار نداشت و برره یکی از ماندگارترین سریال های تلویزیون ایران شد. مدیری کار های بسیار دیگری هم انجام داد که صدرصد شما با آن ها آشنایی دارید از جمله قهوه تلخ در سینما خانگی ، حاشیه یک و دو در تلویزیون ، شوخی کردم و………. و در حال حاضر هم در حال ساخت مجموع دورهمی است که بهترین برنامه سال گذشته تلویزیون انتخاب شده است و طرفداران بسیاری دارد. مدیری در این مدت یک فیلم سینمایی هم ساخت به نام ساعت پنج عصر که نتوانست به جشنواره 95 برسد و قرار است در جشنواره فجر 96 اکران شود.

پایان کار مهران مدیری در تلویزیون

به گفته مدیری او دیگر قصد ندارد سریال بسازد چون زندگی اش همه پای ساخت سریال رفته است و وقت زیادی از او می گیرید و و قصد دارد در سینما فعالیت کند و سالی یکی دو فیلم بسازد به گفته خودش دوست دارد بیشتر در ژانر های دیگر کار کند و یکی از بزرگ ترین فیلم هایش را دارد خودش به همراه یکی از دوستانش می نویسد که داستان فیلم بسیار تلخ است به احتمال زیاد این فیلم در سال 97 ساخته خواهد شد.

تاسیس دانشگاه هنر توسط مهران مدیری

مهران مدیری بار از علاقه اش به تدریس صحبت کرده است اما این بار در برنامه دورهمی اعلام کرد که قصد دارد یک دانشگاه هنر که زیر نظر آموزش و پرورش باشد تاسیس کند. مدیری خودش قصد دارد در این دانشگاه تدریس کند. در مورد عملی شدن این طرح مدیری قول داده است تا پایان سال 97 این کار را انجام دهد.

خانواده مهران مدیری 

عکس مهران مدیری و دخترش

مهران مدیری و دخترش

 

عکس مهران مدیری و دخترش

عکس شهرزاد مدیری
زندگینامه مهران مدیری

مهران مدیری دو فرزند به نام فرهاد و شهرزاد دارد. پسرش بیشتر در زمینه موسیقی فعالیت دارد. اما او دوره های کارگردانی هم زیر نظر اصغر فرهادی دیده است و در بیشتر کار های پدرش به او کمک می کند. فرهاد در زمان کودکی در یکی از کار های پدرش نیز بازی کرده است. از نظر قیافه هم که کپی پیست پدرش است و بسیار شبیه به هم هستند. خودش می گوید به بازیگری از علاقه خاصی ندارد اما دوست دارد فیلمساز شود.
دختر مدیری هم که بسیار شبیه به پدرش است هنوز در فیلم یا سریالی بازی نکرده است. اما علاقه زیادی به کار های پدرش دارد و مو به مو تمام کار های پدرش را بررسی می کند و جاهای که مد نظرش نیست را به پدرش گوش زد می کند. رابطه پدر و دختر آن هم فوق العاده است.  همسر مدیری هم در رشته ادبیات و هنز تحصیل کرده است و نویسنده است. مهران مدیری در آخرین صحبت های خود اظهار داشت فرزندان خوبی دارم خدا را شکر پسرم موسیقی کار می کند و در حال تدارک یک آلبوم است که هم می خواند و هم آهنگ هایش را می سازد. همچنین در حال نوشتن یک فیلمنامه هم است که می خواهد آن خودش بسازد و دخترم شهرزاد هم طراحی لباس علاقه دارد و در این زمینه فعالیت می کند شک ندارم که هر دو آن ها با پشتکاری که دارند موفق خواهند شد.

علاقه مندی های مهران مدیری

بیوگرافی مهران مدیری او بسیار اهل کتاب خواندن است و بیشتر اوقاتش در منزل را در اتاقش در حال مطالعه است. از دیگر کار های مدیری خواندن است علاقه مدیری به خواندن به سال ها قبل بر می گردد و هنوز هم او در این زمینه فعالیت می کند و در سال گذشته در دو تیتراژ تلویزیون صدایش پخش شده است که یکی از کار های خودش بوده یعنی دورهمی مدیری در زمینه دیزاینر داخلی هم تخصص دارد و در این زمینه هم برای خودش کار می کند و دکور برنامه دورهمی هم کار خودش است. او همچنین عاشق مجسمه است و همیشه دوست دارد به جای عطر و ادکلن بهش مجسمه هدیه بدن.

غذای مورد علاقه مهران مدیری

مهران مدیری در زمان جوانی عاشق سوسیس و نوشابه بود بطوری که خودش می گوید هرچقدر که کار می کرد شب اش می آمد فقط سوسیس با نوشابه می خورده اما الان به غذا های خانگی بیشتر علاقه داره از جمله این غذا ها دم پختک با نیمرو هستش که مدیری براش غش میره و همچنین عدس پلو با نیمرو و کلان که نیمرو داشته باشه مدیری هم دوست داره اون غذا رو.

مهران مدیری و ورزش

زندگینامه مهران مدیری

اول از همه بگم مدیری اصلان اهل فوتبال نیست و چیز خاصی از این رشته نمی داند. ورزش مورد علاقه اش بیلیارد و اسنوکر است که در بسیار حرفه ای کار می کند و بیشتر کسانی که با او بازی کردند می گویند واقعان در بیلیارد استعداد دارد پسرش فرهاد مدیری هم گفته که همیشه او مرا در بیلیارد می برد. جالب است بدانید مدیری رشته رزمی هم کار کرده است و با رشته رزمی بیگانه نیست و چند سالی در این زمینه کار کرده و از نظر دفاع شخصی هم خودش را تامین کرده است.

 

تفریحات مهران مدیری

زندگینامه مهران مدیری ، مدیری زیاد اهل مهمانی رفتن و بیرون رفتن نیست و بیشتر عاشق تنهایش در خانه است و به سخنی می شود او را از تنهایش بیرون کشید اما سالی دوباره حداقل به سفر های داخلی یا خارجی می رود. زیاد اهل سینما رفتن نیست ولی به رفتن کنسرت خیلی علاقه دارد و بیشتر کنسرت می رود. خواننده مورد علاقه اش در زمان قدیم فرهاد بوده که بسیار به کار هایش علاقه داشت و الان هم بیشتر خوانندگانی را که موسیقی سنتی و پاپ را تلفیق می کنند علاقه دارد. همچنین او علاقه زیادی به اشعار مولانا و حافظ دارد.

 

مهران مدیری اگر بازیگر نمی شد

زندگینامه مهران مدیری ، مدیری بار ها به این موضوع اشاره کرده است که اگر وارد حرفه ای بازیگری نمی شد دوست داشت یک باغ وحش بزرگ داشته باشد. و خودش هم به شدت عاشق حیوانات است مخصوص مار اما در حال او در این حرفه وارد نشد. وگرنه در آن هم موفق می شود.

 

بزرگترین مشکل مهران مدیری

از دیگر نکات جالب زندگینامه مهران مدیری مشکل بزرگ او است که جالب است بدانید مهران مدیری در جهت شناسی و جغرافیا هیچ استعدای ندارد او همیشه در پیدا کردند آدرس مشکل دارد. او در حدی در پیدا کردن آدرس مشکل دارد که به گفته خودش اگر یک خیابان بالاتر از منزل خود را اشتباه برود سر از کرج و قزوین در می آورد و بار ها این مشکل برایش به وجود آمده است. او حتی در سر لوکیشن های سریال ها و برنامه های خود بعضی اوقات آدرس را گم می کند. او به تازگی برای رفع این مشکل راننده استخدام کرده است تا برای اکران فیلم سینمایی اش ساعت پنج عصر دچار مشکل نشود چون مجبور است به سینما های مختلف برود.