سالاد رژیمی

سالاد رژیمی خوشمزه و سریع خانگی درست کنید.

سالاد رژیمی خوشمزه و سریع خانگی درست کنید.

برای شما در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه سالاد رژیمی خوشمز و سرعی خانگی را قرار دادیم شما می توانید از سالاد خوشمزه را در مدت زمان کمتر از 50 دقیقه تهیه کنید. این غذا خوشمزه که رژیمی هم می باشد معروف به سالاد کینوا و لوبیای سیاه است که دارای خاصیت بسیار و در عین حال رژیمی می باشد و شما می توانید با تهیه کردن این غذای بسیار خوشمزه دوستان خود که علاقه مند به غذای رژیمی دارند را خوشحال کنید شما برای تهیه کردن غذا حتما نیاز دارید که مواد اولیه آن زودتر خریداری کنید چون کم پیش می آید که مواد اولیه این غذا در خانه موجود باشد پس حتما در ادامه مواد لازم را یاداشت کنید و آن ها تهیه کنید تا در هنگام تهیه دچار مشکل نشوید و ما مواد لازم براساس تهیه برای حدود 8 تا 10 نفر در نظر گرفتیم و شما بسته به تعداد افراد می توانید آن را کم و زیاد کنید. ما اطلاعات تغذیه ای این غذا هم در ادامه برای شما قرار می دهیم تا با اطلاعات بیشتر تصمیم به تهیه یک سالاد بسیار خوشمزه رژیمی بگیرید.

ارزش غذایی این سالاد را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

چربی کل: ۱.۷ گرم – ۳ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
انرژی کل: ۱۵۳ کیلو کالری
کلسترول: ۰ گرم
چربی اشباع شده: ۰ گرم
پتاسیم: ۳۳۳ میلی گرم – ۹ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
کربوهیدرات کل: ۲۷.۸ میلی گرم – ۹ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
سدیم: ۵۱۷ میلی گرم – ۲۱ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
فیبر رژیمی: ۷.۸ گرم – ۳۱ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
قند: ۲ گرم
پروتئین: ۷.۷ گرم – ۱۵ درصد مقدار مصرف مجاز روزانه
مقدار مصرف مجاز روزانه بر اساس رژیم ۲۰۰۰ کیلو کالری محاسبه شده است.

مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی خوشمزه و سریع خانگی

یک عدد پیاز خرد شده
یک قاشق غذا خوری روغن گیاهی
یک دوم فنجان برگ گشنیز تازه خرد شده
سه حبه سیر خرد شده
یک و یک دوم فنجان آب سبزیجات پخته
سه چهارم فنجان کینوا
یک چهارم قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز
نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه
یک قاشق چای خوری پودر زیره
۵۵ گرم لوبیای سیاه پخته
یک فنجان دانه ذرت
به جای آب سبزیجات پخته می توانی از آب آشامیدنی به همان میزان استفاده کنید.

طرز تهیه سالاد رژیمی خوشمزه و سریع خانگی

برای شروع کار تهیه این سالاد شما ابتدا باید روغن را روی حرارت متوسط اجاق در یک ماهی تابه گرم کن. سپس پیاز و سیر را اضافه و برای حدود ۱۰ دقیقه به هم بزن تا مواد نرم و قهوه ای رنگ شوند. در ادامه می توانید دانه های کینوا را به ماهی تابه اضافه کن و روی آن ها آب سبزیجات بریز و با پودر زیره، فلفل قرمز، نمک و فلفل سیاه مزه دار کن. حرارت را بالا ببر تا به جوش بیاید سپس حرارت را ملایم کن و بگذار برای حدود ۲۰ دقیقه مواد پخته شود تا دانه های کینوا نرم و آب سبزیجات غلیظ شود.

دانه های ذرت را اضافه کن و حدود ۵ دقیقه صبر کن تا پخته شوند. در آخر لوبیای سیاه را به سایر مواد اضافه کن و به هم بزن تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند. کینوا و لوبیای سیاه آماده سرو شدن است. آن را در ظرف موردنظرت بکش و روی آن را با برگ های گشنیز تزیین کن. آماده سازی این غذا ۱۵ دقیقه، پخت آن ۳۵ دقیقه و در کل ۵۰ دقیقه زمان می برد. امیدواریم طرز تهیه این سالاد مورد توجه شما قرار گرفته باشد.