سالاد کاهو

سالاد کاهو غذایی کامل و خوشمزه

سالاد کاهو غذایی کامل و خوشمزه

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه سالاد کاهو غذایی بسیار خوشمزه و کامل را به شما آموزش دهیم. سالاد کاهو یکی از سالاد های خوشمزه است که بسیاری علاقه مند دارد و شما می توانید یک بار این سالاد تهیه کنید حتما نظر شما را جلب می کند که گاهی اوقات آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید. و حتما این غذا بسیار برای گیاه خواران با کمی تغییر مناسب است گفتنی است سس مایونز را برخی که به بالا بردن سلامت این غذا اهمیت می دهند آن را حذف می کنند.

مواد لازم برای سالاد کاهو

هویج :۱ عدد
لوبیا چیتی پخته شده : ۲ تا ۳ قاشق
سس مایونز : نصف استکان
کلم قرمز : به مقدار لازم
نمک : به اندازه کافی
کاهو تازه : ۱ عدد
فلفل : به اندازه کافی
خیار شور : ۳ تا ۴ عدد
ماست پر چرب: نصف استکان
آبلیمو : ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه سالاد کاهو

برای شروع کار تهیه این سالاد در گام نسخت کاهو را شسته و به ابعاد کوچک خرد کنید. در ادامه داخل ظرف مستطیل شکل یا یک ظرف گود بریزید. بعد هویج ها را پخته و پس از پخت به صورت خلال در آورید . پس از آنکه خلالی کردید هویج ها را در دو طرف ظرف بریزید. لوبیا چیتی هایی را که از قبل پخته اید را در کنار هویج ها بریزید.

سالاد کاهو

در گام بعدی خیار شور ها را نگینی خرد کرده و در وسط ظرف بگذارید. اطراف خیارشور را با کلم قرمز ریز شده تزئین کنید. در نهایت آبلیمو و سس مایونز و نمک و فلفل را با یکدگیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید. بعد در مرحله آخر هم در ظرف مخصوص ریخته و سرو کنید. این سالاد مقوی و خوشمزه را می توانند با حذف سس مایونز مقوی تر هم کرد اما با سس خوشمزه تر است این سالاد.