سرمربی جدید استقلال

سرمربی جدید استقلال ؟

سرمربی جدید استقلال

به گزارش نازشو – علیرضا منصوریان بعد بازی با ذوب آهن از سمت سرمربیگری استقلال استعفا داد. بعد چند بازی که هواداران درخواست استعفای منصوریان را داشتند بلاخره این سرمربی تصمیم گرفت که از استقلال جدا شود. در بازی ذوب آهن هواداران بار دیگر ضد منصوریان شعار دادند و منصوریان بصورت کامل ناراحت از استقلال جدا شود و در کنفراس خبری بعد بازی با تاخیر زیاد آمد و گفت اول بابت دیر آمدن معذرت می خواهم. داشتم با بازیکنان خداحافظی می کردم و برای حفظ شاُن خودم و خانواده ام و استقلال از استقلال جدا می شوم. بعد از این استعفا افتخاری هم آن را پذیرفت. بعد این استعفا تمرینانت استقلال و سرمربی موقت استقلال را به مک‌درموت ایرلندی سپرده شد. و دستیاران منصوریان هم تصمیم به جدایی از استقلال گرفتند. حال سوال که پیش می آید این است که سرمربی جدید استقلال کیست ما در ادامه می خواهیم 4 تا از گزینه های اصلی سرمربیگری استقلال 96 را بررسی کنیم. به احتمال زیاد یکی از این مربیان جایگزین منصوریان در استقلال خواهند شد.

1-  فاتح تریم

فاتح تریم کیست ، مربی 64 ساله استانبولی که از طرف افتخاری مدیرعامل استقلال به عنوان گزینه اصلی هدایت استقلال معرفی شده است این مربی کارنامه بسیار درخشانی دارد و سابق کار در تیم های بزرگی چون میلان ، فیورنتینا ، تیم ملی ترکیه و چند باشگاه بزرگ در ترکیه دارد و از نظر سابق یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی منصوریان است اما آمدن این مربی شاید مشکلاتی هم داشته باشد. که از جمله آن این است که هزینه زیادی برای آوردن این مربی باید شود و دو اینکه این مربی اصلا با شرایط کار در تیم های ایرانی آشنا نیست و نیاز به زمان طولانی دارد تا از بازیکنان و شرایط استقلال شناخت پیدا کند که همین باعث می شود او بازی نیم فصل اول را به طور کامل از دست بدهد تا فقط بتواند روی بازیکنان شناخت پیدا کند. بنظر می رسد هیئت مدیره استقلال به دنبال برنامه طولانی مدت با این مربی ترکیه ای است که مذاکرات اولیه برای آوردن این مربی صورت گرفته است.

2- دراگان اسکوچیچ

یکی از گزینه های اصلی هدایت استقلال تهران اسکوچیچ است سرمربی سابق ملوان انزلی و فولاد خوزستان که در چند فصل گذشته جزوه گزینه های سرمربیگری استقلال بوده و با شرایط کار در ایران آشنا است و استقلال را خوب می شناسد. این سرمربی می تواند گزینه خوبی باشد که استقلال را از این بحران خارج کند و به استقلال یک شوک مثبت وارد کند. اما باید دید مذاکرات استقلال با مربی ترک به کجا می رسد تا بعد سراغ اسکوچیچ بروند. اما بنظر می رسد شانس اینکه اسکوچیچ سرمربی جدید استقلال شود بسیار زیاد است.

3- حسین فرکی

از گزینه های مناسب داخلی که سابق بسیار خوبی دارد و با حال روز استقلال بی آشنا نیست و در بین مربیان ایرانی که تیم ندارند بهترین گزینه شاید او باشد او توانست است با دو تیم فولاد و سپاهان دو قهرمانی در لیگ برتر کسب کند و کارنامه بسیار خوبی هم دارد او شاید بتواند با شناختی که از استقلال دارد این تیم را زودتر از سایر گزینه ها از شرایط فعلی خارج کند.

4- منصور ابراهیم زاده

مربی با سابق و کار بلدی که در چند فصل گذشته در زمینه مربیگری خوش شانس نبوده و در تیم های که کار کرده نتوانست نتایج خوبی بگیرد اما او کارنامه بسیار درخشانی در ذوب آهن دارد. و کار با بازیکن باتجربه را بسیار خوب بلد است شاید او دور ترین گزینه به استقلال باشد اما می توان از او هم به عنوان کسی که توانایی کاندید شدن برای سرمربیگری استقلال را دارد نام برد.

5-  وینفرد شفر

از دیگر گزینه های که بسیار به استقلال نزدیک است وینفرد شفر از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ سرمربی جامائیکا بوده. او شاید در روزهای آینده به تهران بیاید. این مربی در گذشته یکی از گزینه های هدایت تیم ملی ایران بود اما بخاطر مشکلاتی مذاکرات با او به نتیجه نرسیده است اما حال خبر می رسد این مربی بسیار به تیم استقلال تهران نزدیک است. ممکن است در چند روز آینده سرمربی جدید استقلال شود.