سرکه بالزامیک 

سرکه بالزامیک اصل را بشناسید.

در این مطلب وب سایت نازشو می خواهیم برای شما انواع سرکه بالزامیک و نوع اصل آن را معرفی کنیم. اگر از طرفداران استفاده از این نوع سرکه باشید حتما می دانید که بالزامیک اصل چقدر مزه و طعم خوبی دارد و حتما شما هم عاشق مزه آن شده اید و همانطور که می دانید خواص سرکه بالزامیک اصل بسیار بیشتر از انواع معمولی آن است که در بازار هم بسیار زیاد است. ما در اینجا به شما مطالب بسیار مهمی را یاد خواهیم داد که در خرید یک سرکه بازامیک می تواند بسیار به شما کمک کند توصیه می کنم حتما تا انتها همراه ما باشید و تمام نکات را با دقت بخوانید حتما به شما کمک خواهد کرد ما تلاش کردیم به زبان ساده و کوتاه مطالب برای شما منتشر کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سرکه بالزامیک و انواع آن

نکته اول و مهم اینکه از بین محصولاتی که به عنوان این نوع سرکه در بازار وجود دارد یکی از آن فقط اصل و به روش اصولی تهیه می شود که در ادامه با انواع آن و نوع اصل آن آشنا می شویم. اول ابتدا اینکه سرکه بالزامیک چیست؟ را برای شما قرار دادیم.

سرکه، بالزامیک یکی از چاشنی‌های غذایی کشور ایتالیا است که قدمت آن به دوران رم باستان می‌رسد. تا حدود 30 سال قبل به جز ایتالیایی‌ها کسی چیزی درباره وجود و یا خواص این سرکه نمی‌دانست اما امروزه سرکه، بالزامیک به یکی از چاشنی‌های اصلی غذایی در سرتاسر جهان تبدیل شده‌ است.

Tradizionale

هر گاه روی برچسب سرکه، بالزامیک عبارت ACETO BALSAMICO TRADIZIONALE را مشاهده کردید می‌توانید مطمئن باشید که سرکه، بالزامیک اوریجینال است. برای تولید این نوع سرکه حداقل باید ۱۲ سال وقت صرف شود. مشخصه بارز سرکهِ بالزامیک اورجینال  نوع بسته‌بندی و فویل آلومینیومی روی در آن می‌باشد. قیمت این نوع از سرکه، بالزامیک به دلیل زحمات زیادی که صرف تولیدش می‌شود ین ۷۵ تا ۴۰۰ دلار است.

Condimento Balsamico

برای تولید این نوع سرکه، بالزامیک مدت زمان کوتاهی صرف می‌شود؛ بنابراین خصوصیات نوع اصیل را ندارد و با نام‌های condimento balsamico یا salsa balsamica و یا salsa di mosto cotto عرضه می‌شود.

Aceto Balsamico di Modena

بیشترین نوع از سرکهِ بالزامیک که در ایران یافت می‌شود عبارت Aceto Balsamico di Modena را روی برچسب خود دارد. این نوع سرکه با اینکه سرکهِ بالزامیک نامیده می‌شود فقط تعدادی از خصوصیات سرکه اصیل را دارد. مدت زمان زیادی صرف تولید آن نمی‌شود و ممکن است حاوی آب انگور و سرکه معمولی نیز باشد. با این‌حال به این نوع سرکه هم سرکه، بالزامیک گفته می‌شود.

با توجه به این توضیحات، تنها نوعی از سرکه که عبارت ACETO BALSAMICO TRADIZIONALE روی برچسب آن نوشته شده، سرکه، بالزامیک اصیل است که قیمت آن نیز بسیار بالاست.

همچنین این سرکه بسیار خوشمزه اگر نتوانستید اصل آن را پیدا کنید یا قیمت آن بسیار بالا بود می توانید طرز تهیه سرکه، بالزامیک خوشمزه خانگی را یاد بگیرد که در ادامه لینک آن را برای شما قرار می دهیم.