سن مناسب فرزند دار شدن

سن مناسب فرزند دار شدن

سن مناسب فرزند دار شدن

در این مطلب سایت نازشو مطلبی را با عنوان سن مناسب فرزند دار شدن را نیز برای شما قرار دادیم خوب در جامعه ما دو نوع اتفاق مهم در حال رخ دادند یکی ازدواج در سن های خیلی پایین و یکی ازدواج در سن های بالا که هر دو نیز دارای مشکلات و مزید های هستند که در پای صحبت هرکدام بنشینید دلایلی را سراغ دارند اما باید خدمت شما عرض کنم ازدواج مسئله ای است که درباره آن انشاالله در مطالب بعدی و سن مناسب آن صحبت خواهیم کرد اما بهترین سن فرزند دار شدن کی است آیا مهم است که در چه سنین باردار شوید یا خیر این ها سوال های هستند که خانم ها به آن بعد ازدواج بار ها نیز فکر می کنند و باید خدمت شما بگم که بله بسیار مهم است که در چه سنی تصمیم به بارداری بگیرد البته توصیه های پزشک در الویت نیز قرار دارند و همه ما می توانیم 10 ها مثال بزنیم که فردی در سن کم یا سن بالا باردار شده و مشکلی نداشته است اما این مسئله نیز در مورد همه نمی تواند درست باشد که آیا شما هم مثل فردی که به عنوان مثال می شناسید آیا می توانید در سن پایین یا بالا نیز باردار شوید و فرزند سالم نیز به دنیا آورید و خود شما نیز دچار مشکلی نشوید خوب این مورد نیاز به فاکتورهای بسیار زیادی نیز دارد که شما باید با یک پزشک مشاور زنان و زایمان در این باره صحبت کنید اما سن مناسب فرزند دار شدن که بسیاری توصیه می کنند را ما در این مطلب به شما نیز می گوییم که بازهم شما بعد از خواندن این مطلب نیز می توانید با پزشک درباره این موضوع نیز صحبت کنید و یک تصمیم درست در این باره بگیرد.

بارداری زیر ۱۸ سالگی خوب یا ممنوع

تخمک گذاری در دخترخانم‌ها از سن بلوغ شروع می شود و از همان زمان امکان بارداری فراهم می شود. در چند سال اول بعد از بلوغ معمولا تخمک‌گذاری‌ها نامرتب است و گاهی اوقات یک تا ۲ سال طول می‌کشد تا ریتم طبیعی خود را پیدا کند. بارداری در سنین زیر ۱۸ سال می‌تواند همراه با خطراتی از جمله کاهش رشد داخل رحمی جنین، افزایش احتمال فشار خون بارداری و پرکلامسی باشد.

بهترین سن بارداری

بهترین سن برای بارداری معمولا ۲۵ و ۲۶ سالگی است. در این سن عوارض بارداری کاهش پیدا می‌کند و معمولا بارداری به صورت طبیعی ادامه می‌یابد. احتمال دیابت، فشارخون و کاهش رشد جنین بسیار کم است و بارداری‌ها در این سن معمولا بدون خطر است. در ضمن احتمال ناهنجاری‌های جنینی که بیشتر به علت سه‌تایی شدن کروموزوم‌های ۱۳، ۱۸ و ۲۱ اتفاق می‌افتد، بسیار کم است.

بارداری در سن بالا

باردار شدن در سنین بالا این احتمال را دارد که دیابت یا فشار خون حاصل از بارداری ، پس از زایمان برای مادر باقی بماند یا این که ممکن است اختلالات مربوط به وریدها باعث لخته شدن خون و ترومبوزهای وریدی شود. البته این احتمال در افراد چاق و کم‌تحرک بیشتر است؛ حتی احتمال آمبولی ریه نیز وجود دارد.با این حال اگر مادر از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشد، رژیم غذایی مناسبی داشته باشد، به طور مرتب ورزش کند و اضافه وزن نداشته باشد، می‌تواند در سنین بالاتر نیز بارداری سالم و بی‌خطری داشته باشد.

گفتنی است که مطلب سن مناسب فرزند دار شدن اصلا به این معنی نیست که شما در سن پایین تر از سن مناسب یا بالاتر از این سن نیز باردار هستید نیز دچار مشکل خواهید شد اصلا چون شرایط هر فرد نیز فرق دارد و فقط پزشک می تواند با بررسی های کامل نیز درباره سلامت شما و فرزندتان نیز نظر بدهد پس نگران چیز نباشد.