سوپ کدو حلوایی طرز تهیه

سوپ کدو حلوایی خوشمزه برای پاییز

سوپ کدو حلوایی خوشمزه برای پاییز

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه سوپ کدو حلوایی خوشمزه برای شما منتشر کردیم شما می توانید در این مطلب با دستور کامل این سوپ آشنا شوید. این سوپ بسیار خوشمزه بسیار مناسب آب و هوای فصل پاییز است و درست کردن آن وقت زیادی از شما نمیگرد ما بصورت کامل به شما آموزش می دهیم که چگونه این سوپ را در منزل آماده کنید.

مواد لازم برای تهیه سوپ  کدو

برنج یک چهارم پیمانه
لوبیا چشم بلبلی سه چهارم پیمانه
نمک، فلفل و دارچین به میزان لازم
پوره کدو حلوایی 2 پیمانه
پیاز بزرگ یک عدد
شیر داغ 3 پیمانه
خامه صبحانه 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی خوشمزه برای فصل پاییز

برای شروع کار تهیه این سوپ خوشمزه کدو حلوایی را پوست گرفته، تخم‌های آن را جدا کنید و گوشت آن را با کمی آب بپزید تا کاملا نرم شود، سپس آن را میکس کنید تا به شکل پوره درآید. پیاز را به صورت خلالی ریز خرد کرده و با کمی روغن تفت دهید تا طلایی شود، سپس مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید. لوبیا چشم بلبلی را از شب قبل خیس کنید و چند مرتبه آب آن را عوض نمایید، به این ترتیب نفخ آن گرفته می‌شود. سپس با مقداری آب آن را بپزید، پس از پخت لوبیا را در آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود. برنج را بشویید و با کمی آب بپزید تا کاملا پخته و نرم شود. سپس شیر داغ، پوره کدو حلوایی، لوبیا چشم بلبلی و پیاز داغ را به آن اضافه کنید.

سوپ کدو حلوایی طرز تهیه

در ادامهکار کمی نمک، فلفل و دارچین به سوپ اضافه کرده و حرارت را ملایم کنید تا کاملا جابیفتد و غلیظ شود. بعد از اینکه سوپ جا افتاد ۲ قاشق غذاخوری خامه به آن اضافه کنید، بهم بزنید و حرارت را خاموش کنید. توجه داشته باشید که خامه نباید در معرض حرارت زیاد قرار بگیرید، زیرا می‌برد. اگر خامه برید نباید سوپ را استفاده کنید، زیرا خامه خراب شده است.سوپ کدو حلوایی با شیر را در ظرف مناسب سرو بکشید و به صورت داغ میل کنید. امیدواریم از تهیه این سوپ لذت برده باشید.