سوپ کلم بروکلی

سوپ کلم بروکلی خانگی و خوشمزه

سوپ کلم بروکلی خانگی و خوشمزه

در این پست وب سایت نازشو برای شما مطلبی درباره طرز تهیه سوپ کلم بروکلی قرار دادیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. کلم بروکلی یکی از سبزیجاتی است که خواص فوق العاده ای و بسیار هم دوست دارند از خواص آن بهره ببرند و به همین دلیل آن خریداری می کنند و نمی دانند که چطوری آن را مصرف کنند یکی از بهترین غذا هایی که می توانید در آن از کلم بروکلی به خوبی استفاده کنید سوپ کلم بروکلی نیز می باشد که شما می توانید سوپ این ماده غذایی بسیار مفید را تهیه کنید که طعم و مزه فوق العاده ای دارد و هم می توانید از خاصیت این سبزیجات بهره مند شوید. ما در اینجا بطور ساده و یکی از خوشمزه ترین سوپ های سبزیجات را به شما یاد خواهیم داد که درست کنید فقط کافی است تا انتهای این مطلب از سایت تفریحی و سرگرمی نازشو همراه ما باشید تا درست کردن این سوپ را فرارگیرید.

مواد لازم سوپ کلم بروکلی خانگی و خوشمزه

پیاز 1 عدد

آب مرغِ کم نمک 450 گرم

آرد  2 قاشق غذاخوری

کلم بروکلی  500 گرم

پنیر چدار  350 گرم

جوز هندی رنده شده  ¼ قاشق چایخوری

روغن زیتون 1 قاشق سوپ خوری

شیر کم چرب  350 گرم

ساقۀ کرفس 1 عدد

فلفل سیاه  ½ قاشق چای خوری

نمک به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی

برای آغاز به کار کردن تهیه یک سوپ خوشمزه کلم بروکلی شما باید ابتدا کلم بروکلی ها را خوب شسته و پوست بکنید. ساقه آن را به تکه های کوچک قسمت کنید. گل و سرشاخه کلم بروکلی باقی‮مانده را به اندازۀ کافی درشت خرد کنید. بروکلی‮ها را در آب جوش قرار دهید تا رنگشان سبزِ روشن شود، (حدودا 1 تا 3 دقیقه). بعد آن ها را آبکش کنید و کمی آب سرد رویشان بریزید تا رنگ روشن خود را حفظ کنند  سپس کنار بگذارید. روغن زیتون را با حرارت مناسب و متوسط در یک تابۀ متوسط گرم کنید. خوب نوب می رسد به مرحله بعدی شما باید پیاز و کرفس را خرد کنید. بعد از اینکار باید پیاز و کرفس را به مدت حدودا 5 دقیقه در تابه سرخ کنید تا نرم شوند. آرد را به مدت 1 دقیقه در تابه تفت دهید.
بعد نوب می رسد به آب مرغ و شیر را کم کم اضافه کنید و مخلوطِ حاصل را پیوسته هم بزنید تا زمانی‮که محتویات به جوش آمده و غلیظ شوند، (حدوداً 5 دقیقه) حال باید کلم بروکلی خرد شده، پنیر، فلفل، جوز هندی، و نمک را اضافه کنید تا سوپ مزه پیدا کند. تا زمانی‮که پنیر آب می‮شود محتویات را به هم بزنید؛ از این طریق سوپ زودتر یک دست می‮شود، (حدودا 2 تا 4 دقیقه). برای هر نفر 1 کاسه سوپ سرو کنید و یک تکه کلم بروکلی روی هر کاس سوپ قرار دهید. امیدوارم طرز تهیه سوپ کلم بروکلی را بخوبی فرا گرفته باشید از همراهی شما تا انتهای مطلب سپاسگزار هستیم.