سوپ گوشت

سوپ گوشت خانگی و خوش طعم

سوپ گوشت خانگی و خوش طعم

سوپ گوشت یکی از غذا های که کم کم تهیه آن در خانه افزایش می یابد سوپ گوشت که بسیار خوشمزه است. الانه با قیمت های بالا جزوه غذا های گران قیمت محسوب می شود. اما بسیاری از افراد از جمله ورزشکار ها به این نوع مواد غذایی نیازمند هستند و در هفته شاید دو بار باید حتما از گوشت در برنامه غذایی خود استفاده کنند. سوپ گوشت از دست غذا هایی است که تهیه آن با کمی صبر بسیار خوش طعم تر از آن می شود که خیلی سریع بخواین آن را آماده کنید این غذا مواد بسیار مفیدی هم دارد که در ادامه با آن آشنا می شویم حتما سعی کنید گام به گام همراه ما جلو بروید تا در نهایت بتوانید یک سوپ خوشمزه خانگی برای اعضای خانواده تهیه کنید تا تمام افراد خانواده از خوردن آن لذت کافی را ببرند.

مواد لازم برای تهیه کردن سوپ گوشت خانگی خوشمزه و خوش طعم

زردچوبه یک قاشق چایخوری

پودر دارچین یک قاشق چایخوری

گوشت بره 400 گرم

پودر زنجبیل ربع قاشق چایخوری

کره دو قاشق غذا خوری

کرفس خرد شده سه چهارم فنجان

پیاز سفید خرد شده یک عدد

لیمو یک عدد

فلفل سیاه یک و نیم قاشق چایخوری

پیاز قرمز خرد شده یک عدد

گشنیز تازه نصف فنجان

گوجه فرنگی خرد شده 800 گرم

آب هفت فنجان

عدس سه چهارم فنجان

نخود 425 گرم

ورمیشل 110 گرم

تخم مرغ (زده شده) دو عدد

طرز تهیه سوپ گوشت خانگی و خوش طعم

در گام نخست طرز تهیه سوپ گوشت شما باید مواد چون  گوشت ، دارچین ، کره ، زردچوبه ، فلفل سیاه ، زنجبیل ، کرفس، پیاز و گشنیز را در یک قابلمه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید. هر شش تا هفت دقیقه یک بار آن را خوب هم بزنید. در ادامه کار شما باید گوجه فرنگی را افزوده و بگذارید به مدت 16 دقیقه دیگر روی حرارت بماند. رب گوجه، آب و عدس را افزوده و بگذارید به جوش بیاید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه کیک مرغ خانگی با بادمجان

در گام بعدی کار فقط کافی است حرارت را کم کرده و در آن را گذاشته و اجازه دهید دو ساعت بپزد. 10 دقیقه قبل از سرو غذا، حرارت را زیاد کرده و نخود پخته و رشته فرنگی را در سوپ بریزید. خوب در پایان هم تخم مرغ ها و آب لیمو را به آن افزوده و بگذارید یک تا دو دقیقه خوب بپزد. امیدوارم از طرز تهیه سوپ گوشت خوشمزه لذت برده باشید. اگر سوالی یا پیشنهادی داشتید در پایان برای ما بنویسید.