سیب زمینی تخم مرغ پخته2

سیب زمینی تخم مرغ پخته به سبک آذری

سیب زمینی تخم مرغ پخته به سبک آذری

در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه سیب زمینی تخم مرغ پخته به سبک آذری را به شما آموزش دهیم. از غذا های معروف خیابانی تبریز یرآلما یومورتا است که همان سیب زمینی تخم مرغ پخته به همراه کره و برخی اوقات سبزیجات است. اما این غذای سالم بسیار خوشمزه هم است و در تبریز از پرطرفدار ترین غذا به شما می رود و شما در کمتر جایی از شهر های تبریز پیدا می کنید که در آنجا این غذا یافت نشود. به علت سالم و مقوی بودن این غذا همچنین خوش مزه بودن آن حتی گردشگران بسیاری به آن علاقه مند شدند. در ادامه می خواهیم باهم دیگر روش درست کردن آن را باهم دیگر یاد بگیریم.

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی و تخم مرغ پخته (یرآلما یومورتا)

سیب زمینی تنوری و آب پز

تخم مرغ آب پز

کره

نان لواش

نمک و فلفل

نعنا (به دلخواه)

سیب زمینی تخم مرغ پخته2

طرز تهیه یرآلما یومورتا

شما می توانید فقط از یک نوع سیب زمینی آب پز یا تنوری استفاده کنید یا هر دو برای تهیه کار کره را روی نان لواش پهن می کنید. سپس سیب زمینی آب پز را بر روی نان پهن می کنید سپس باید سیب زمینی تنوری را با پوست (درصورت اینکه می خواهید با پوست مصرف کنید دقت کنید که حتما باید سیب زمینی ها را چندین بار خوب بشورید) یا بدون پوست  روی نان پهن می کنید سپس نوبت تخم مرغ آب می رسد آن را هم روی نان پهن می کنید. سپس نمک و فلفل به مقدار دلخواه استفاده می کنید برخی سبزیجات هم به این ترکیب اضافه می کنند. گوجه فرنگی در کنار این غذا سرو می شود.

حتی برخی از فروشندگان تبریزی سس های مخصوصی را برای این غذا در نظر گرفتند که بسیار خوشمزه هستند. پیشنهاد می کنم اگر به این نوع غذا های سالم علاقه دارید مطلب زیر را از دست ندهید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  صبحانه خوشمزه و سالم فرانسوی