سیب زمینی سرخ کرده مخصوص

سیب زمینی سرخ کرده مخصوص برای شام

سیب زمینی سرخ کرده مخصوص برای شام

شاید کمتر خانواده ای باشد که برای درست کردن شام برخی اوقات دچار مشکل نشده باشد و با اینکه ما در ایران تنوع بسیار بالای غذایی داریم اما بازهم این مشکل وجود دارد ما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه یکی از غذا هایی که مورد علاقه طیف وسیعی از جمعیت است را به شما آموزش دهیم اما نه به سبک همیشگی اینبار می خواهیم یک نوع سیب زمینی سرخ کرده مخصوص با روش هندی ها که بسیار طعم جدید و خوشمزه تری به سیب زمینی ها می دهد و باعث می شود شاهد یک طعم جدیدش باید.

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده مخصوص

سیب زمینی خرد شده پنج عدد متوسط

پیاز خرد شده یک عدد

سیر سه حبه

تخم گشنیز ساییده یک قاشق چای‌ خوری

پودر فلفل قرمز یک قاشق چای‌ خوری

پودر فلفل سیاه یک قاشق غذاخوری

زیره ساییده یک قاشق مرباخوری

زردچوبه یک قاشق چای‌ خوری

روغن به مقدار لازم

نمک مقدار لازم

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده هندی

عطر ادویه‌های چند رنگ و طعم خوشایند فلفل، می‌تواند هر خوراکی ساده‌ای را به یک میانوعده یا غذای هیجان‌انگیز تبدیل کند. اگر ادویه‌دوست و فلفل‌خور باشید، بعید است که به یک بشقاب میانوعده هندی نه بگویید. در این مطلب طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده را به روش آشپزهای هندی با شما درمیان می‌گذاریم. تهیه این میانوعده خوشمزه آسان است و اگر می‌خواهید سالم‌تر باشد، می‌توانید سیب‌زمینی‌اش را به جای سرخ کردن، در فر کباب کنید و سپس ادویه‌های تفت داده شده را به آن اضافه کنید.

سیب زمینی سرخ کرده مخصوص


مرحله اول

پیش از اینطرز تهیه ادویه‌های هندی را به شما آموزش داده بودیم اما در این مطلب نمی‌خواهیم از ادویه ترکیبی استفاده کنیم و به استفاده از همان مواردی که در بالا اشاره شده اکتفا می‌کنیم. برای شروع سیب زمینی را به شکل خلال یا چهارگوش خرد کنید و برای نیم ساعت در یک کاسه آب سرد بخوابانید. سپس از آب در بیاورید و خشک کنید. پیاز را هم ریز خرد کنید و همراه با سیر و ادویه‌ها در مخلوط‌کن بریزید و بگردانید تا خمیر شود.

مرحله دوم

به عمق دو سانتی‌متر روغن در تابه بریزید و روی حرارت ملایم داغ کنید. مقداری از سیب‌زمینی – به اندازه‌ای که تابه زیاد پر نشود- در روغن داغ بریزید و بگذارید خودش را بگیرد. سپس سیب‌زمینی را زیر و رو کنید و منتظر بمانید تا سرخ شود. سیب‌زمینی سرخ شده را با قاشق سوراخ‌دار برداشته و روی دستمال روغن‌گیر بگذارید تا روغن اضافی‌اش را از دست بدهد.

مرحله سوم

وقتی تمام سیب‌زمینی‌ها را به همان ترتیب سرخ کردید، بیشتر روغن تابه را خالی کنید و خمیر پیاز و ادویه را در آن تفت دهید. همینکه آب پیاز جمع شد، سیب‌زمینی را به تابه برگردانید و زیر و رو کنید تا به روغن و ادویه آغشته شود. حالا بار دیگر سیب‌زمینی‌ها را با قاشق سوراخدار بردارید و روی دستمال روغن‌گیر قرار دهید.

مرحله چهارم

سیب‌ زمینی شما آماده سرو است. اگر مایل بودید می‌توانید کمی فلفل روی آن بپاشید یا اینکه میزان نمکش را بیشتر کنید. این میانوعده خوشمزه را می‌توانید با برگ جعفری یا گشنیز تزیین کرده و سرو کنید.