شارژ سریع - مشخصات گلکسی S20 FE

شارژ سریع و فناوری های در حال توسعه آن

شارژ سریع و فناوری های در حال توسعه آن

با هوشمند شدند گوشی های همراه یکی از دغه دغه های اصلی همیشه شارژ سریع بوده است. و در همین راستا شرکت های طرح های مختلفی را کلید زدند و برخی تا حدی موفق بودند. اما در این زمینه هنوز برای جلب رضایت کامل کاربران بسیار فاصله دارند و بخاطر همین چند فناوری جدید برای حل این مشکل در حال توسعه است. در ادامه می خواهیم نگاهی به این فناوری ها بندازیم و شما را با آن آشنا کنیم و شما می توانید در آینده نه چند دور منتظر این فناوری ها باشید که قطعا برای همه استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند از این خبر خوشحال خواهند شد.

اوپو در ژوئیه سال جاری میلادی از فناوری شارژ فوق سریع ۱۲۵ واتی «Flash Charge» رونمایی کرد و اگرچه جزئیاتی درباره آن در اختیار کاربران قرار داد، اما درباره تاریخ عرضه تجاری این فناوری اطلاعاتی منتشر نشد.

اخیرا یک افشاگر به نام «Digital Chat Station» تاریخ عرضه فناوری شارژ فوق سریع ۱۲۵ را اعلام کرده. کاربران در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ به این فناوری دسترسی پیدا می‌کنند و این احتمال وجود دارد که در این بازه زمانی با فناوری شارژ بی‌سیم ۶۵ واتی اوپو نیز روبه‌رو شویم، تکنولوژی که در گذشته معرفی شده است.

شارژ سریع و فناوری های در حال توسعه آن

این فناوری شارژ فوق سریع روی پروتکل شارژ ۶۵ واتی «SuperVOOC 2.0» این کمپانی توسعه پیدا کرده که ولتاژ را به ۲۰ وات افزایش می‌دهد و حداکثر جریان در هنگام شارژ به ۶.۲۵ آمپر کاهش پیدا می‌کند. چنین رویکردی خصوصیات چگالی توان را بهبود می‌دهد. فناوری جدید Flash Charge از دو سلول 6C در مقایسه با سلول‌های 3C فناوری شارژ ۶۵ واتی استفاده می‌کند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  Rerum rerum sit ut neque corporis dolorem

شارژ سریع و فناوری های در حال توسعه آن

این فناوری شارژ جدید با ساختارهای چندگانه باتری، سه پمپ شارژ موازی و یک واحد میکروکنترلر (MCU) جدید برای بهبود کارایی فرایند شارژ از راه می‌رسد. اوپو در هنگام رونمایی از این فناوری شارژ فوق سریع از امکان شارژ ۴۱ درصد ظرفیت باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در مدت ۵ دقیقه خبر داد که البته برای شارژ کامل آن باید ۲۰ دقیقه صبر کرد.

اوپو برای افزایش امنیت فناوری شارژ جدید خود، از ۱۰ سنسور دمای جدید استفاده می‌کند. انتظار می‌رود این فناوری همراه با یک گوشی پرچمدار جدید در سه ماهه اول سال آینده میلادی از راه برسد، البته تا به امروز شرکت اوپو اشاره‌ای به این موضوع نکرده است.