شانس بالای پرسپولیس

شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی 96 97

شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی 96 97

به گزارش نازشو – تیم پرسپولیس این نیم فصل لیگ برتر 96 97 با قهرمانی سپری کرد و گام بزرگی برای تکرار قهرمانی برداشت. برانکو که در زمان حضورش در پرسپولیس بسیار فوق العاده عمل کرده است و یکی از مربیان موفق تاریخ پرسپولیس و لیگ برتر بوده است. اما پرسپولیس که تیم آماده ای دارد مشکلاتی هم در خارج از زمین دارد که می تواند باعث شود این تیم از مسیر قهرمانی خارج شود. که در این مطلب نازشو به یکی دو مورد از آن اشاره می کنیم که نگرانی اصلی هواداران پرشور این تیم است. همه تیم های لیگ برتر می دانند که پرسپولیس شانش اول قهرمانی است اما یک نیم فصل دیگر مانده است و کلی بازی های حساس که هر کدام می تواند معادله قهرمانی را تا روز آخر غیر قابل حل بگذارد.

مدیریتی

اصلی ترین دلیلی که شانس بالای پرسپولیس می تواند برای قهرمانی تهدید کند مدیریت ضعیف است. شاید مشکل اصلی پرسپولیس ضعف مدیریتی است که بعد از رفتن طاهری تشدید پیدا کرده است انگار گروهی قصد داشتند طاهری را از پرسپولیس دور کنند و بعد از این کار در حال حاضر به دنبال این هستند که علی اکبر طاهری را زیر سوال ببرند و کارنامه خوب او را بد نشان دهند اما این برنامه از کجا آب می خورد مشخص نیست طاهری که با برنامه ریزی های فوق العاده اش چندین بحران بزرگ پرسپولیس را حل کرده بود و شیوه جدید از اسپانسری را که با کمک هواداران راه اندازی کرد و بسیاری از مشکلات مالی را نیز حل کرد. اما یک باره با چند اشتباه درون باشگاهی او را زمین زدند شاید همه قبول داشتند که حضور اوکراینی ها و پرونده طارمی و گولچ از نقاط تاریک پرونده طاهری بود اما مشکل طارمی و گولچ شاید خیلی بهتر می توانست مدیریت شود اگر هماهنگی ها با طاهری می شود و برخی موارد روشن درونی حل می شود الان شاید پرسپولیس برنده پرونده ریژه اسپورت بود اما با برخی از ناهماهنگی ها هم پرسپولیس ضرر کرد و هم طارمی البته در هر صورت طارمی باید محروم می شود اما جلوی محرومیت پرسپولیس را با یک برنامه درست می شد گرفت. در پرونده گولچ هم طاهری اعتقاد دارد که پرسپولیس شانس بسیار بالایی برای کسب پیروزی در این پرونده را دارد و حق با پرسپولیس است. و درباره اوکراینی ها هم که آن ها مثل خیلی از بازیکنان خارجی لیگ ایران دارای کیفت بالایی نبودن ولی انقدری که رسانه ها و برخی برنامه های تلویزیونی حاشیه ها را دامن زدند و این دو بازیکن را به گفته ای نابود کردند. حال با رفتن طاهری با امیدوار باشیم که مدیریت جدید بتواند خوب عمل و برخی از مشکلات را حل کند تا پرسپولیس بتواند با خیال راحت در زمین فوتبال بازی کند و نگران مشکلات خارج از زمین نباشد.

محرومیت

از دیگر موارد که شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی می تواند کاهش دهد. پرسپولیس بخاطر طارمی و یکسری اشکلات درونی از پنجره های نقل انتقالات نیز محروم می باشد و نمی تواند بازیکن جدید نصب درست است که بازیکنان پرسپولیس آماده هستند اما با شروع نیم فصل دوم و مسابقات جام حذفی و لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نیز تعداد بازیکنان بیشتری باید در اختیار برانکو نیز قرار بگیرد. اما فعلا این امر مویثر نمی باشد. و یکی از موانع قهرمانی پرسپولیس می تواند این مورد باشد. که شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی را تهدید می کند.

تیم ملی

و یکی دیگر از موارد بسیار مهمی دیگر که می تواند پرسپولیس تهران ضعیف کند برنامه های کی روش برای جام جهانی نیز می باشد که تجربه نشان داده است بازیکنان پرسپولیس همیشه بعد از بازگشت از تیم ملی یک یا دو هفته گذشته تا دوباره با تاکتیک برانکو نیز وقف پیدا کنند و بتوانند روی دور نتایج خوب بی افتادند. حال هنوز برنامه کیروش نیز رسمی نشده است و وی همچنان در حال برگزاری جلساتی با فدراسیون است تا بهترین راه کار انتخاب شود تا نه تیم ملی کشورمان ضرر کند و نه تیم های باشگاهی ما که نماینده ما در آسیا نیز می باشند.

 

این موارد بالا می تواند شانس بالای قهرمانی پرسپولیس را از بین ببرد پس برای اینکه پرسپولیس شانس خود را برای قهرمانی نگه دارد باید بتواند نتایج بازی های کلیدی خود را حفظ کند و برنامه اصلی و هدف اصلی خود را انتخاب کند تا با یک برنامه خوب هم در جام حذفی هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان نمایش مناسبی داشته باشد.