تفاوت زن و مرد

شناخت تفاوت زن و مرد در زندگی مشترک

شناخت تفاوت زن و مرد در زندگی مشترک

ما در سایت نازشو سری مطاببی را درباره زندگی مشترک آغاز کردیم. که امید داریم اطلاعات درستی درباره زندگی مشترک به شما دهیم و این بار مطلبی با عنوان شناخت تفاوت زن و مرد در زندگی مشترک خوب این موضوع هم بسیار اهمیت دارد شاید شناخت تفاوت زن و مرد در زندگی مشترک بسیار بتواند در داشتن یک زندگی مشترک ایده ال به شما کمک کند حال شما در این مطلب درباره مسائلی مطلب می خوانید که می تواند شما در شروع زندگی مشترک یاری کند امیدواریم که ما بتوانیم اطلاعات عمومی و بررسی های علمی شما را درباره زندگی مشترک بالا ببریم و اگر شما با نظرات و پیشنهادات خود می توانید ما را در تهیه مطالب بهتر و جدیدتر یاری کنید چون ما نیاز داریم که نیاز های کاربران را بدانیم تا مطالبی در آن زمنیه تولید یا گردآوری کنیم تا بتوانیم رضایت مخاطب خود را جلب کنیم. همچنین گفتنی است اگر مطالبی که ما در این زمینه برای شما تهیه می کنیم بیشتر ترجمه یا گردآوری شده از وب سایت بسیار معتبر ایرانی و خارجی است. شما را دعوت می کنم که در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

خانم ها سلامت خود را برای دیگران به خطر می‌اندازند


محققان می‌گویند بسیاری از زنان سلامت خود را به خاطر بهبود زندگی عزیزانشان به خطر می‌اندازند. دو سوم از زنانی که در مطالعه‌ای توسط «بنیاد قلب بریتانیا» شرکت کردند گفتند که بیشتر، نگران سلامتی خانواده و دوستان خود هستند تا سلامتی خودشان؛ و یک پنجم از پرسش‌شوندگان که مجموعاً شامل ۱۱۵۴ نفر بود گفتند که اصلاً به فکر سلامت خود نیستند.
روان‌شناسان می‌گویند که این رفتار احتمالاً ریشه‌های ژنتیک دارد و هدف آن اطمینان از تداوم نسل است.
یکی از روان‌شناسان دانشگاه اسکس می‌گوید: «مادر‌ها به خصوص برای فدا کردن خود به خاطر منفعت فرزندانشان پیشتازند». وی افزود: از نقطه نظر علم تکامل، مادر‌ها عمدتاً سرمایه‌گذاری شدیدی در فرزندان خود می‌کنند که اغلب به قیمت سلامتی خودشان تمام می‌شود.
به علاوه انسان عموماً موجود از خود گذشته‌ای است. با توجه به تأکید جامعه نوین بر مراقبت‌های بهداشتی و حفظ سلامتی، انتظار می‌رود اکثر افراد مراقب بستگان، همسر، فرزندان و دوستان خود باشند. اما زنان احتمالاً به خاطر عرف اجتماعی بیشتر نگران عزیزان درجه یک خود می‌باشند.
بنیاد قلب بریتانیا گزارش می‌دهد: «زنان وقتی نوبت به سلامت خودشان می‌رسد می‌توانند بدترین دشمن خود باشند و نیاز‌های خود را فدای رسیدگی به عزیزانشان کنند.»
این مرکز در ادامه گزارش خود می‌افزاید: واقعیت غم‌انگیزتر این است که هزاران زن از ناراحتی‌های قلبی و گردش خون می‌میرند و این در حالی است که اکثر زنان تصور می‌کنند مرد‌ها بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند، غافل از اینکه همین تعداد زن نیز هر ساله در بریتانیا در اثر بیماری قلبی جان می‌بازند.

 

تفاوت‌ های زنان و آقایان در روابط دوستانه


داشتن دوستان بی‌شمار ممکن است موجب ایجاد فشار روانی در خانم‌ها گردد و تا حدی برای آنان خطرآفرین باشد. طی تحقیقی که در این مورد صورت گرفته است، مردان و زنان متأهل بالای ۵۰ سال در مورد دوستانشان مورد پرسش واقع شدند.
نتیجه آن بود که خانم‌ها حداقل یک دوست صمیمی بیشتر از آقایان داشتند، اما هر چه تعداد افرادی که در حلقه‌ی دوستی خانم‌ها جای داشتند بیشتر بود، خرسندی، رضایت و احساس آرامش و راحتی آن‌ها به طور کلی نسبت به زندگی کمتر بود.
«تونی‌آنتونیک» سرپرست محققان این پروژه از دانشگاه میشیگان می‌گوید: تعداد دوستان نزدیک مردان، ارتباط چندانی با احساس شادی و خرسندی آن‌ها از زندگی ندارد.
خانم‌ها از حس مسؤولیت بسیار بیشتری نسبت به دیگران برخوردار بوده و تعهد و التزام بیشتری را در حل مشکلات دیگران برای خود قائل می‌شوند.
این محقق چنین ادامه می‌دهد که این داده‌ها به معنای این نیست که مردان به طور کلی دارای حس همدردی و شفقت نمی‌باشند، این نحوه عمل و بی‌توجهی آن‌ها تا حدی ناشی از این است که فکر می‌کنند رسیدگی و حل مشکلات زندگی دوستانشان در محدوده وظیفه آنان نمی‌گنجد، البته در این زمینه نیز استثنائات زیادی به چشم می‌خورد.
بدین ترتیب و به طور کلی می‌توان گفت که مردان از احساس مسؤولیت کمتری نسبت به دوستانشان برخوردار بوده و از سوی دوستانشان با درخواست‌های کمتری مواجه می‌شوند و معمولاً دوستان صمیمی کمتری دارند، دوستانی که در دوران سخت و در هنگامه مشکلات بتوانند به آن‌ها تکیه کرده و به پشتیبانی آنان دلگرم باشند.

شما می توانید با ارسال این مطلب به دوستان خود هم آن ها را راهنمایی کنید. هم از سایت تفریحی و سرگرمی نازشو نیز حمایت کنید برای این فقط لازم است مطلب شناخت تفاوت زن و مرد در زندگی مشترک را از طریق دکمه های اشتراک گذاری انتهای مطلب برای دوستان خود نیز ارسال کنید.