شیرینی بادامی

شیرینی بادامی مقوی و خوشمزه برای عید

شیرینی بادامی مقوی و خوشمزه

برای شما در این پست از وب سایت نازشو می خواهیم طرز تهیه یک شیرینی بادامی بسیار خوشمزه را منتشر کردیم دستوری که ما در این پست برای شما قراردادیم بسیار ساده و راحت تهیه می شود. اگر دنبال یک عصرانه مقوی میگردید یا دنبال شیرینی جدید برای عید نوروز هستید که نیاز به مواد اولیه زیادی نداشته باشد پیشنهاد ما این است که دستور تهیه این پست را از دست ندهید. اما قبل از اینکه با روش تهیه و مواد اولیه نیز آشنا شوید یک نکته درباره مواد اولیه تهیه این شیرینی خدمت شما عرض کنم و آن این است که توصیه می شود رنگ خوراکی را حذف یا جایگزین کنید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی بادامی

سفیده‌ تخم‌ مرغ : ۳ عدد
شکر دانه‌ ریز: ۳۰ گرم
پودر بادام: ۱۲۵ گرم
رنگ خوراکی مجاز: به میزان دلخواه
پودر شکر: ۲۰۰ گرم

شیرینی بادامی

طرز تهیه شیرینی بادامی

برای شروع کار تهیه ابتدا باید سفیده‌ های تخم‌مرغ را با همزن برقی خوب به هم می‌زنیم تا کاملا پف کند، سپس شکر دانه‌ریز را در ۲مرحله به سفیده اضافه کرده و با درجه تند همزن مواد را آن‌قدر هم می‌زنیم تا حالت فومی‌شکل پیدا کند. پس از آن، رنگ خوراکی را به اندازه دلخواه به مواد اضافه کرده و خوب هم می‌ زنیم تا رنگ مواد یکدست شود. در ادامه کار تهیه همزن برقی را کنار می‌گذاریم، پودر بادام و پودر شکر را با هم مخلوط کرده و در ۲ مرحله و به شکل دورانی با لیسک با سفیده‌ها مخلوط می‌کنیم.

مایه را در قیف ریخته و گلوله‌های کوچکی به اندازه نصف یک گردو روی کاغذ روغنی که از قبل در سینی فر پهن کرده‌ایم، درست می‌کنیم. سینی را روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم به مدت ۳۰ دقیقه می‌ پزیم. امیدوارم که این روش تهیه شیرینی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  دستور تهیه شیرینی عید فوق العاده خوشمزه