طرز تهیه شیرینی بدون فر

شیرینی بدون فر برای عید 98

شیرینی بدون فر برای عید 98

در ادامه انتشار پست های مرتبط با عید نوروز 1398 این بار می خواهیم به شما آموزش طرز تهیه شیرینی بدون فر خوشمزه برای عید نوروز 1398 را برای شما قرار دهیم. شیرینی یکی از پای ثابت های عید نوروز هستند و بخاطر بالا رفتن هزینه انجام دادن بسیاری از کار چون درست کردن شیرینی مقرون به صرفه است و ما بعد انتشار انواع تهیه شیرینی برای شما این بار قصد داریم طرز تهیه شیرینی برنجی را بدون فر به شما آموزش دهیم و دوستانی که فر ندارند یا اینکه بدون فر برای آن شیرینی درست کردن راحت تر است می توانید یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه عید را در خانه و بدون استفاده فر درست کنند که در ادامه با روش تهیه این شیرینی برای عید و همچنین دستور پخت آن آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی برنجی خوشمزه

پودر هل: یک قاشق چایخوری
زعفران دم کرده غلیظ(به دلخواه)یک قاشق مرباخوری
تخم خرفه:به مقدار لازم
زرده تخم مرغ: یک عدد
گلاب:یک قاشق غذاخوری
آرد برنج:یک لیوان + دو قاشق غذا خوری
سفیده تخم مرغ: نصف یک سفیده
روغن جامد: نصف لیوان
پودر قند: نصف لیوان

طرز تهیه شیرینی بدون فر

طرز تهیه شیرینی بدون فر برای عید 98

برای شروع کار تهیه این نوع شیرینی شما باید در گام نخست روغن جامد را روی حرارت گذاشتم تا ذوب بشه و شفاف بشه بعد گذاشتم خنک بشه. بعد آرد برنج و پودر قند را هر کدام جداگانه دو بار الک کردم . سپس روغن،پودر قند و پودر هل را داخل کاسه ای با هم زن دستی هم زدم تا یکدست بشه حالا زرده و نصف سفیده را اضافه کردم و باز هم زدم گلاب را اضافه کردم در آخر آرد برنج را کم کم اضافه کردم و خیلی آرام با قاشق یا لیسک هم زدم تا یکدست بشه.

بعد خمیر را به دو قسمت تقسیم کردم به یکی زعفرون زدم و خمیر را هر کدام جداگانه داخل پلاستیک فریزر گذاشتم و ۱۲ساعت در دمای محیط استراحت دادم تو این زمان خمیر منسجم میشه.از خمیر گلوله های کوچک برداشتم و تو دست اول ورز دادم بعد کمی صاف کردم و با کاتر روش شکل دادم تخم خرفه را روش ریختم. یک قابلمه بزرگتر از قالب رو پایه استیل گذاشتم و بمدت یه ربع با حرارت ملایم روی شعله پخش کن گذاشتم تا داغ بشه قالب را درون قابلمه گذاشتم و درش را بمدت بیست دقیقه گذاشتم بعد بیست دقیقه چک کنیداگه زیر شیرینی ها طلایی بود حرارت را خاموش کنید.

اگر چناچه تصمی گرفتید که این شیرینی هم در فر تهیه کنید فقط کافی است که همانند متن زیر عمل کنید.

فر را با حرارت ۱۶۰ درجه بمدت ده دقیقه بزارین گرم بشه بعد قالب را درون فر بزارین و بمدت بیست دقیقه بزارین تا آماده بشه.بزارین شیرینی ها خوب خنک بشه بعد دست بزنید. امیدواریم در پایان از تهیه این نوع شیرینی لذت برده باشید.