شیرینی جدید

شیرینی جدید خانگی

شیرینی جدید خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه یک شیرینی جدید خانگی را به شما آموزش دهیم. امروز انتخاب ما برای آموزش کوکی بادام زمینی است. که با ترکیب عسل تهیه می شود و یک طعم بسیار متفاوت و بسیار خوشمزه است که تست کردند آن بسیار خوشایند است و اگر تا بحال این شیرینی آماده نکردید حتما آن را برای عصرانه یک بار تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی جدید

بادام زمینی تست شده 50 گرم
کره 150 گرم
جوش شیرین 1/2 قاشق چایخوری
عسل 175 گرم
شکر قهوه ای 50 گرم
تخم مرغ 2 عدد
کره بادام زمینی 130 گرم
گلاب 1 قاشق غذاخوری
آرد 180 گرم
نمک 1/4 قاشق چایخوری

طرز تهیه کوکی بادام زمینی و عسل

برای شروع کار تهیه شما باید ابتدا با همزن دستی 100 گرم کره و شکر قهوه ای و 25 گرم عسل و کره بادام زمینی را هم بزنید حدود 2 دقیقه. تخم مرغ و گلاب یا عصاره وانیل را اضافه کنید آرد و جوش شیرین و نمک را اضافه کنید و در حد یکدست شدن مخلوط کنید به اندازه یک قاشق غذاخوری از خمیر را در دست گرد کنید و در سینی فر که کاغذ روغنی انداخته اید با فاصله از هم بچینید و به مدت 10 دقیقه در فر 180 درجه که از قبل گرم کرده اید بپزید.

شیرینی جدید

در ادامه پس از پخت کوکی ها را روی توری سیمی بگذارید تا کمی خنک شوند، پس از خنک شدن بقیه عسل را با مابقی کره با کمی نمک روی حرارت متوسط بگذارید مدام هم بزنید تا بجوشد حرارت را کم کنید 10 دقیقه با حرارت کم روی شعله باشد تا غلیظ شود از روی حرارت بردارید بادام زمینی ها را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا به دمای محیط برسد سپس روی شیرینی ها بریزید. به همین راحتی یک شیرینی تازه و خوشمزه را درست کردید.