شیرینی سنتی

شیرینی سنتی برای عید نوروز 1398

شیرینی سنتی برای عید نوروز 1398

با نزدیک شدن به عید نوروز 1398 برای شما در این مطلب طرز تهیه شیرینی سنتی برای عید نوروز 1398 را قرار دادیم. شیرینی ها یکی از پای ثابت های ایام نوروز هستند. هر استانی در کشور عزیزمان ایران شیرینی های مخصوص خود را که ما در پست های سایت نازشو تلاش می کنیم. بیشتر آن ها را که می شناسیم برای شما قرار دهیم و دستور های تهیه آن را برای شما قرار دهیم تا که بتوانید در منزل و به راحتی شیرینی های خوشمزه از استان های مختلف را برای پذیرایی از مهمان های عید خود آماده کنید. امروز و در این پست آموزشی می خواهیم روش تهیه شیرینی سنتی تبریز را که می توانید برای عید آماده کنید را برای شما منتشر کردیم که در ادامه می توانید با مواد لازم و روش تهیه آن بطور کامل آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه این شیرینی سنتی مخصوص برای عید نوروز 1398

بکینگ پودر 1/4 قاشق مربا خوری
پودر پسته مقداری برای تزئین
طشکر نرم و دانه ریز 30 گرم (1/4 پیمانه)
پودر هل سائیده شده 1/2 قاشق چایخوری
کره 100 گرم (نصف پیمانه)
پودر پسته مقداری برای تزئین

طرز تهیه شیرینی مخصوص و سنتی تبریز

شیرینی سنتی

در ابتدا کار سینی مخصوص فر رو کاغذ روغنی میندازیم و فر رو روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم. حالا کار رو با اضافه کردن شکر به کره شروع کار تهیه این شیرینی خوشمزه را شروع می کنیم. کره و شکر نرم و دونه ریز رو با دور پایین همزن می زنیم تا کره و شکر حسابی با هم مخلوط بشن و یک بافت سبک در کره ایجاد بشه. سپس آرد رو همراه با بکینگ پودر یکی دو بار از الک رد می کنیم و بعد همراه با پودر هل ساییده شده به مخلوط کره و شکر اضافه می کنیم.

حالا کره و آرد رو با دور پایین همزن با هم یکی دو دقیقه مخلوط می کنیم تا شبیه به خرده های نون در بیان. تو این مرحله همزن رو خاموش می کنیم ودیگه به همزدن ادامه نمیدیم. چون اگر روغن کره ازش خارج بشه، شیرینی ما بعد از پخت خشک و بیسکوئیتی خواهد شد.

شیرینی سنتی

حالا خمیر رو با دست منسجم می کنیم تا خمیر یکدست بشه. حالا از خمیر توپ های کوچولو جدا می کنیم و اون رو توی دست فرم میدیم و روی سینی فر با فاصله از هم قرار می دیم. پس با نوک چاقو یا مهر مخصوص شیرینی، روی اون رو طرح میندازیم. و نهایناً روی توپ ها رو با مقداری پودر پسته تزئین می کنیم. سینی فر رو داخل فر قرار می دیم و با درجه 180 سانتیگراد برای 12-15 دقیقه شیرینی ها رو می پزیم. بعد از پخت سینی رو از فر خارج می کنیم و تا خنک شدن کامل، اصلا بهشون دست نمی زنیم.

امیدواریم که در پایان به خوبی با روش تهیه این شیرینی ستنی از تبریز آشنا شده باشید دوستانی که در تبریز زندگی می کنند می توانند پیشنهادات خود را برای بهتر شدن این مطلب برای ما در بخش نظرات بنویسند.