شیرینی عید خوشمزه

شیرینی عید خوشمزه و ساده

شیرینی عید خوشمزه و ساده

برای شما در یکی دیگر از پست های وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه شیرینی عید خوشمزه و ساده را قرار دادیم. همانطور که می دانید ما در وب سایت نازشو در دسته آشپزی کلی مطالب آموزشی درباره تهیه شیرینی عید قرار دادیم که افرادی که علاقه مند هستند امسال شیرینی سفره عید نوروز خود را در خانه تهیه کنند بتوانند به راحتی و با وقت گذاشتن کمتر از پنج دقیقه کلی شیرینی های خوشمزه و روش تهیه آن را یاد بگیرند. درست کردن شیرینی اصلا کار دشواری نیست اگر همراه با متن جلو بروید و نکات آن را یاداشت کنید در ادامه روش تهیه شیرینی کوکیز پسته که بسیار خوشمزه است و حتما گزینه بسیار عالی برای پذیرایی از مهمان ها است را می خواهیم به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی عید خوشمزه و ساده

آرد 400 گرم
بکینگ پودر 2 قاشق چای خوری
شکر قهوه ای 115 گرم
تخم مرغ یک عدد
عسل 100 گرم
مربای زردآلو 100 گرم
پودر زنجبیل 2 قاشق چایخوری
خلال پسته 100 گرم
کره نرم 115 گرم

شیرینی عید خوشمزه

طرز تهیه شیرینی عید کوکیز پسته

برای آغاز به کار تهیه شما باید ابتدا کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا به شکل کرم درآید. تخم مرغ را داخل مواد بریزید و مواد را هم بزنید تا ترکیب یکدستی حاصل شود. 1 قاشق سوپخوری از عسل را کنار بگذارید باقیمانده را داخل مواد کره ای بریزید. آرد، بکینگ پودر و زنجبیل را با هم مخلوط کنید و داخل مواد قبلی بریزید تا مواد خمیر شود. خمیر آماده را به مدت 20 دقیقه در یخچال استراحت دهید.

شیرینی عید خوشمزه

فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید و کف سینی فر را با کاغذ بپوشانید.خمیر را روی سطح آردپاشی شده باز کنید و با یک عدد سفیده تخم مرغ زده شده، روی خمیر برس بزنید.کمی شکر اضافه نیز روی خمیر بپاشید و با کاتر مورد نظر برش دهید و داخل سینی بچینید و روی شیرینی ها را خلال پسته بریزید و به مدت 20 دقیقه داخل فر بپزید.بعد از پخت از فر خارج کنید روی شیرینی ها از عسل باقی مانده بمالید و به مدت 3 دقیقه دیگر در فر قرار دهید. بعد از فر خارج کنید و پس از خنک شدن شیرینی ها را برگردانید، روی آن مربای زردآلو بمالید و دوتا دوتا به هم بچسبانید و داخل ظرف بچینید. در پایان امیدوارمی که طعم و مزه این شیرینی راضی بوده باشید و روش تهیه آن را فراگرفته باشید.