شیرینی کاکائویی برای عید

شیرینی کاکائویی برای عید نوروز

شیرینی کاکائویی برای عید نوروز

این روز ها بسیاری در حال تدارک دیدن برای ایام عید هستند با اینکه بخاطر بیماری کرونا بسیاری قصد مسافرت یا دید بازدید رفتن ندارند اما خیلی ها هم دنبال این هستند که در زمانی که در خانه وقت آزاد دارند شیرینی برای عید نوروز آماده کنند. حال بسیاری چند نوع شیرینی را فقط بلد هستند و برای اینکه به سفره خود تنوع بدهند ما در این پست و چندین پست مشابه سعی کردیم شیرینی هایی را آموزش دهیم که کمتر در وب سایت های مختلف به آن اشاره شده است و شیرین های اصیل استان های مختلف کشور برای ایام عید است که به روش ساده با موادی بسیار کم تهیه می شوند حال یکی بهترین آن ها را در این پست قرار دادیم که یک شیرینی کاکائویی بسیار خوشمزه است.

مواد مورد نیاز برای تهیه شیرینی کاکائویی برای عید نوروز

پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
نمک۱ پنس
شکلات تخته ای(برای تزئین)به مقدار لازم
کره تخته ای(برای تزئین)۱۵۰ گرم
روغن مایع (برای تزئین)۱/۲ استکان
پودر قند۱ استکان
تخم مرغ۱ عدد
آردبه مقدار لازم
پودر پسته (برای تزئین) به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی شکلاتی برای عید

قبل شروع کار کره را به دمای محیط برسانید سپس برای آغاز کار کافی استهمه مواد به جز ارد را مخلوط کنید. ارد را کم کم اضافه کرده ورز دهید تا خمیر نرمی به دست اید. خمیر را به صورت استوانه های باریکی در آورده به قطعات دلخواه برش دهید. روی سینی که کاغذ روغنی پهن کرده اید بگذارید. به مدت یک ربع در دمای ۱۸۰ درجه طبقه وسط بگذارید.

شیرینی کاکائویی برای عید

شکلات را به روش بن ماری ذوب کرده از دو طرف شیرینی را در شکلات زده و روی آن پودر پسته بریزید با باقی مانده شکلات روی آن را تزئین کنید به همین راحتی توانستید یکی شیرینی فوق العاده خوشمزه را برای عید آماده کنید. امیدوارم که سایر مطالب تهیه شده برای درست کردن شیرینی مخصوص عید را هم بخوانید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  شیرینی عید ۹۹
این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  شیرینی عید خوشمزه و ساده
این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه شیرینی عید 97