ضربه بزرگ تحریم

ضربه بزرگ تحریم به شرکت اپل

ضربه بزرگ تحریم به شرکت اپل

برای شما در این این مطلب سایت نازشو خبری درباره ضربه بزرگ تحریم به شرکت اپل را قرار دادیم بی شک کمپانی اپل یکی از بزرگترین فروشندگان موبایل در جهان است و همیشه قدرتمند ترین گوشی ها را توانست از معرفی کند. اما این شرکت ضربه بزرگی از دعوای سیاسی بین چین و آمریکا خورد و بعد از اینکه چین شرکت اپل را جزوه تحریم های خود قرار داد. باعث شد تا این مسئله بسیار به این کمپانی بزرگ آمریکایی ضرر برساند. در ادامه درباره جزئیات این خبر بیشتر بخوانید و درباره ضربه بزرگ تحریم به این شرکت بزرگ آمریکایی بیشتر بخوانید.

ضربه بزرگ تحریم

 در حالی که پیش‌تر اپل برای سه ماهه نخست سال مالی 2020 ـ 2019 که در 29 دسامبر به اتمام رسید درآمد 89 تا 93 میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده بود و کارشناسان نیز درآمد این شرکت را 91 میلیارد دلار برآورد کرده بودند اما اپل در آخرین ارزیابی خود درآمد این دوره را 84 میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است.

ضربه بزرگ تحریم

پس از انتشار این خبر سهام اپل 8 درصد ریخت، از طرف دیگر پس از آنکه در ماه دسامبر و به درخواست آمریکا یکی از مقامات ارشد شرکت هوآوی در کانادا دستگیر شد مردم چین نیز به شکلی خرید محصولات اپل را بایکوت کردند. در قالب این اتفاق بسیاری از شرکت‌های چینی مواضع اعتراضی علیه اقدام آمریکا و کانادا اتخاذ کرده و به کارمندان خود اعلام کردند برای خرید محصولات هوآوی به آنها یارانه می‌دهند. برخی دیگر از شرکت‌های چینی نیز نسبت به عواقب خرید محصولات اپل به کارمندان خود هشدار دادند.

ضربه بزرگ تحریم

راب اندرله یک تحلیل‌گر مستقل بازار تجهیزات الکترونیکی گفت: وقتی که آمریکا به دنبال گرفتن مدیر ارشد مالی هوآوی رفت دولت چین نیز به فکر ضربه زدن به اپل افتاد و بنابر این فروش این شرکت آمریکایی باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

گفتنی است با مذاکرات تازه ایی که آمریکا و چین داشته اند مشکل بزرگ شرکت آمریکایی حل شود و بتواند دوباره بازار خود را در چین به رونق برساند.