طرز تهیه آیس پک

طرز تهیه آیس پک مخصوص و خوشمزه در منزل

در یکی دیگر از آموزش های آشپزی سایت نازشو برای طرز تهیه آیس پک مخصوص و خوشمزه در منزل را قرار دادیم. آیس پک که یکی از پرطرفدارترین دسر های ایرانی است. کم کم دارد جای خود را در کشور های خارجی باز می کند و کم کم به یک دسر جهانی تبدیل می شود. شاید اگر تا بحال آیس پک نخورده باشید سوال باشد که آیس پک چیست آیس پک در واقع بستنی آب شده است که به آن به عنوان مثال موز و  اسمارتیز اضافه می کنند. آیس پک یک دسر ایرانی است که ایده آن توسط آقای بابک بختیاری در تهران پیاده سازی شد و بعد از مدتی ایس پک شعبه های زیادی در ایران و کشور های خارجی تاسیس کرد. از این موارد رد بیشیم و برسیم به طرز تهیه آیس پک مخصوص و خوشمزه در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه آیس پک مخصوص و خوشمزه

بستنی : ۲1۰ گرم
شیر : یک قاشق سوپخوری
اسمارتیز : برای تزیین
شکلات اب شده : به مقدار لازم
موز : یک عدد
خامه : یک قاشق سوپخوری

قبل از اینکه بریم سراغ طرزتهیه آیس پک باید روش بن ماری را توضیح بدم و تا شما بدانید روش بن ماری چیست یاد گرفتن این نه تنها در این آموزش بلکه در بسیار از آموزش های اشپزی به کارتان می آید.

 روش بن ماری : بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم با بخار آب پس بنابراین برای اجرای این روش باید از یک ظرف آب استفاده کنید . برای روش بن ماری به یک قابلمه یا کاسه ای که بتوان آن را روی حرارت قرار داد نیاز دارید و همین طور ظرف دیگری که جنس نشکن داشته باشد و در دهانه قابلمه قرار گیرد . بهتر است ظرف دوم دهانه قابلمه را کاملا بپوشاند تا کار با آن راحت تر باشد. به این روش آب کردن شکلات روش بن ماری می گویند به همین سادگی است.

طرز تهیه آیس پک مخصوص و خوشمزه در منزل

ابتدا به روش بن ماری که در بالا توضیح دادیم شکلات‌ ها را آب می‌کنید و به دور تا دور کاسه می‌چسبانید. سپس بستنی را برای 5 دقیقه در دمای عادی می‌گذارید تا کمی آب شود. بعد از پنج دقیقه به بستنی خامه و شیر و موز را بصورت تکه تکه اضافه می کنیم و بعد آن ها را با هم ترکیب می کنیم بعد این ترکیب را در ظرف دور تادور شکلاتی بریزید و روی آن را با اسمارتیز تزیین می کنیم و با یک نی می توانیم این ترکیب فوق العاده را میل نمایید. شما اگر دوست داشته باشید می توانید از عسل برای ترکیب با بستنی یا روی بستنی استفاده کنید. همچنین شما می توانید از بستنی با طعم های دلخواه خود استفاده کنید. که همه این ها بستگی به سلیقه خود دارد.