طرز تهیه اشکنه

طرز تهیه اشکنه ساده اما خوشمزه

طرز تهیه اشکنه

در این مطلب از سایت نازشو برای شما طرز تهیه اشکنه ساده را قرار دادیم. همانطور که می دانید اشکنه یکی غذای سبک اما خوشمزه است و در هر استان به صورت خاصی تهیه می شود. اشکنه در ماه رمضان بسیار طرفدار دارد. و با نزدیک شدن به ماه رمضان 96 ما تصمیم گرفتیم آموزش تهیه اشکنه را برای شما قرار دهیم. امیدوار هستیم که این آموزش آشپزی مورد توجه شما نیز قرار بگیرد و بتوانید این غذای خوشمزه را در خانه تهیه کنید و در جمع خانواده از خوردن آن لذت کافی را ببرید.

مواد لازم برای تهیه اشکنه ساده اما خوشمزه

سیب زمینی : 1 عدد
تخم مرغ : 2 عدد
پیاز : 1 عدد
زردچوبه: به مقدار لازم
شنبلیله : 1 قاشق مرباخوری
نمک و فلفل : به مقدار لازم
رب : یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه اشکنه

طرز تهیه اشکنه ساده اما خوشمزه

برای شروع کار پیاز را با میزان بسیار کمی روغن سرخ کنید و به آن کمی زردچوبه اضافه می کنیم. سیب زمینی را پوست بگیرید. سپس آن خوب بشویید و بعد بگذارید خوب خشک شود. سیب زمینی نگینی خرد کنید. خب حال سیب زمینی های نگینی را به پیاز های سرخ کرده اضافه می کنیم و میگذاریم با آن را کمی تفت بخورد.
یک قاشق غذاخوری رب را به مواد اضافه کنید و بگذارید کمی دیگر تفت بخورد. سپس مقداری آب به مواد فوق اضافه می نمایم و می گذاریم مایه جوش بزند.
خب حال نوبت می رسد به آنکه نمک و فلفل و شنبلیله نرم شده را به مواد اضافه کنیم و بگذاریم با حرارت متوسط سیب زمینی ها کاملا بپزد.

در مرحله آخر هم تخم مرغ بشکنید. ( برای اطمینان از اینکه تخم مرغ ها سالم است آن را در ظرفی بشکنید بعد به مواد اضافه کنید. وگرنه اگر تخم مرغ خراب باشد کل مواد شما خراب می شود پست دقت کنید) و بعد آن ها را داخل اشکنه (مواد) بریزید و خوب هم بزنید تا تخم مرغ‌ها یک جا بسته نشود. و بعد سه جوش اشکنه شما آماده خوردن است.

امیدوار هستیم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با اشتراک گذاری این مطلب از طریق دکمه های اشتراک گذاری می توانید به ما برای تولید محتوای بیشتر کمک کنید.