طرز تهیه سالاد الویه

طرز تهیه الویه مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه الویه مجلسی و خوشمزه

برای شما در یکی دیگر از مطالب آشپزی وب سایت نازشو طرز تهیه الویه مجلسی و خوشمزه را منتشر کردیم. الویه یکی از غذا های خوشمزه ای است که امروز بسیاری آن را آماده خریداری می کنند و کمتر خانواده هایی وقت می گذارند تا آن را تهیه کنند. اما ما برای آن دست از دوستانی که علاقه مند هستند که الویه خانگی سالم با مزه دلخواه را درست کنند دستور تهیه الویه با مرغ را قرار دادیم.  و شما می توانید با این روش موادی را که مضر هستند کمتر استفاده کنید و در عوض برخی از مواد دیگری که بیشتر دوست دارید در الویه خود ببینید بیشتر استفاده کنید. مثال برخی به خاطر رژیمی خود نمی خواهند زیاد از سس مایونز استفاده کنند و آن را بسیار کم میریزند و برخی مرغ الویه دوست دارند بیشتر باشد و همه این موارد که می توانید با یاد گرفتن دستور اصلی تهیه این غذا خود تغییر در ادامه همراه ما باشید تا با طرز تهیه الویه مرغ آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه الویه با مرغ

نخودفرنگی: یک لیوان
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه: به میزان دلخواه
سس مایونز: ۵ قاشق غذاخوری
پیاز متوسط: یک عدد
تخم‌مرغ: ۳ عدد
سینه مرغ: ۳۰۰ گرم
خیارشور خرد شده: یک لیوان
سیب‌زمینی متوسط: ۴ عدد
لیموترش: یک عدد

طرز تهیه الویه مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه سالاد الویه

خوب برای اینکه کار را شروع کنیم نکته اول را باید خدمت شما عرض کنم این است که باید تمام مواد پخته شده باشد. پس ابتدا مرغ را به همراه پیاز و نمک و آب بر روی گاز میگذاریم تا بپزد، به طوری که وقتی پخته شدند مقدار آب باقی مانده بسیار کم باشد. بعد از پختن کاملا مرغ را ریش ریش می‌کنیم و نخودفرنگی را با مقداری نمک و آب می‌پزیم و آب را از آن جدا می‌کنیم. سیب‌زمینی و تخم مرغ را هم کاملا میپزیم و به شکل پوره در می‌آوریم که بهتر است این کار با رنده یا غذا ساز صورت بگیرد تا گلوله‌های سیب زمینی باقی نماند.

هویج را هم می‌پزیم و به صورت نگینی خرد یا رنده می‌کنیم. برخی مثل من هویج در سالاد الویه دوست ندارند و آن حذف می کنند اما اگر شما دوست داشتید حتما آن را اضافه کنید بعد خیارشور‌ها را نگینی و ریز خرد می‌کنیم و موادی را که آماده کردیم با هم مخلوط می‌ کنیم. سعی نکنید در استفاده از خیارشور زیاد روی کنید.

اگر هویج را می خواهید اضافه کنید می توانید از برای خوش مزه کردن این سالاد، هویج را با کمی شکر یا عسل بخارپز و به صورت نگینی خرد کنید و به سایر محتویات بیفزایید.

طرز تهیه سالاد الویه

چاشنی و ادویه مناسب این غذا، فلفل سیاه و کمی آب‌لیموی تازه است، آب‌ لیمو را فقط باید به اندازه‌ای اضافه کرد که بوی تخم‌مرغ پخته را بپوشاند و سالاد ترش نشود.

برای آنکه ماندگاری این غذا افزایش پیدا کند، فقط به میزان مصرف هر وعده به محتویات سالاد سس مایونز اضافه کنید، زیرا در غیر این صورت به سرعت فاسد خواهد شد. این ها نکات ساده ای و کلید بود که در تهیه سالاد الویه می توانست به شما کمک کند امیدواریم که از این مطلب راضی بوده باشید.