طرز تهیه تیرامیسو

طرز تهیه تیرامیسو خوشمزه در منزل

در یکی دیگر از آموزش های آشپزی سایت نازشو طرز تهیه تیرامیسو خوشمزه را قرار دادیم. دسر تیرامیسو یکی از محبوب ترین دسر های جهان محسوب می شود. این دسر خوشمزه به روش های مختلف تهیه می شود اما تهیه تیرامیسو یک بیس ثابت دارد که در ادامه این آموزش متوجه خواهید شد و شما با توجه به آن می توانید در تهیه تیرامیسو نو آوری داشته باشید. ما امروز در این پست سعی کردیم یکی از بهترین نوع های تیرامیسو را به شما یاد دهیم که به تیرامیسو لیوانی معروف است و شما می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کرده و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید.

مواد لازم برای تهیه تیرامیسوی

وانیل : یک قاشق چایخوری
لیدی فینگر ترد : 11 عدد
پنیر خامه ای : 117 گرم
قهوه : دم کشیده غلیظ نصف فنجان
خامه ترش نصف فنجان
شکر  :  سه قاشق غذا خوری
پودر کاکائو : به اندازه لازم
شکلات چیپسی : به اندازه لازم

طرز تهیه تیرامیسو خوشمزه در منزل


6 عدد بیسکویت های لیدی فینگر را خرد کنید و در سه یا چهار لیوان بصورت مساوی بریزید. روی هر کدارم یک قاشق غذاخوری قهوه بریزید و در دمای محیط قرار دهید. خامه ترش ، پنیر خامه ای ، وانیل و شکر  را با هم ترکیب می کنیم و یک قاشق از این ترکیب را روی لیوان های که در مرحله قبل بطور مساوی بیسکویت ریختید بریزید.
بیسکویت های باقی مانده  را هم تکه تکه کرده روی مخلوط پنیر می گذاریم روی شان یک قاشق قهوه (دم کشیده غلیظ) ریخته بعد بای روی آن را با باقیمانده مخلوط پنیر را که یک ساعت در یخچال گذاشته اید سرد شده در قیف ریخته اید تزئین نمایید. ( اینجا بسته سلیقه خود می توانید خلاقیت به خرج دهید ) برای بهتر شدن تزئین کمی پودر کاکائو روی لیوان ها میریزیم و تعدادی شکلات چیپسی روی آن قرار میدهیم  و 45 تا 1 ساعت در یخچال قرار میدهیم بعد می توانید آن را سرو کنید.

امیدوار هستیم که طرزتهیه تیرامیسو ساده که به تیرامیسو لیوانی معروف است مورد پسند و رضایت شما واقع شده باشد و توانست باشد به شما برای تهیه دسر کمک کرده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی هم درباره این مطلب دارید می توانید از طریق دیدگاه به ما اعلام کنید و ما در کوتاه ترین زمان آن را بررسی خواهیم کرد و در صوت نیاز به آن نیز پاسخ خواهیم داد.