طرز تهیه حلوا زنجبیلی

طرز تهیه حلوا زنجبیلی خوشمزه خانگی

طرز تهیه حلوا زنجبیلی خوشمزه خانگی

در یکی دیگر از پست های آموزشی آشپزی سایت نازشو در خدمت شما هستیم. و بار دیگر می خواهیم به شما آموزش طرز تهیه حلوا خوشمزه را دهیم در سایت نازشو با چندین نوع از حلوا های خوشمزه ایرانی آشنا شدید که هرکدام در بخش هایی از ایران تهیه می شود و ما قصد داریم با انتشار مطالب آموزشی این دستور های تهیه بسیار خوشمزه حلوا را با تمام مردم به اشتراک بگذاریم. درست کردن حلوا ها از قدیم تا به الان همیشه در بین خانواده های ایرانی رواج داشته است. و بسیاری دوست دارند که حلوا های مختلف را تهیه کنند و در مراسم ها از آن استفاده کنند. ما در اینجا طرز تهیه حلوا زنجبیلی که یکی از معروف ترین آن ها در تبریز تهیه می شود را خدمت شما منتشر کنیم که امیدواریم مورد توجه و رضایت شما قرار بگیرد.

مواد لازم برای تهیه حلوا زنجبیلی خوشمزه خانگی

کره : 100 گرم

آرد برنج : 1/2

آرد سفید : 2 پیمانه

روغن جامد : 1/2

پودر قند : 2 پیمانه

پودر هل : یک قاشق مربا خوری

پودر زنجبیلی : یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه حلوا زنجبیلی خوشمزه خانگی

برای شروع کار شما باید ابتدا روغن جامد و کره را روی حرارت گذاشته تا آب شود، بعد از ان آرد سفید را الک کرده و به ان اضافه کنید و روی حرارت ملایم 10 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود ولی رنگ ان عوض نشود. سپس پس از 10 دقیقه آرد برنج را الک کرده و به ان افزوده و هم زده به مدت دو 3 دقیقه بعد از این مراحل پودر قند، پودر زنجبیل، پودر هل را افزوده و کاملا با پشت قاشق هم زده تا پودر قند به خورد حلوا رود.

و در گام آخر هم بعد از 2 دقیقه از روی حرارت برداشته و داخل قالب سیلیکونی ریخته و داخل یخچال گذاشته یا داخل ظرف مستطیلی ریخته روی ان را صاف کرده و وقتی کاملا سفت و خنک شد برش بزنید. امیدواریم که از این آموزش سایت نازشو هم راضی بوده باشید برای مشاهده کلی طرز تهیه حلوا اینجا کلیک کنید.