طرز تهیه حلوا شیر خشک

طرز تهیه حلوا شیر خشک مخصوص و خوشمزه

طرز تهیه حلوا شیر خشک مخصوص و خوشمزه

برای شما در این مطلب وب سایت نازشو نیز طرز تهیه حلوا شیر خشک مخصوص و خوشمزه را قرار دادیم. در این فصل درست کردن حلوا در بین خانواده افزایش پیدا می کند چون هم بیشتر می چسبد و هم برای مراسم و مجلس ها از آن استفاده می شود و در این بین حلوا هایی هستند که با شیر خشک تهیه می شوند که احتمال خوردن آن ها را تجربه کردید. اما شاید بسیار هم طرز تهیه اینگونه حلوا نداسته باشند و برخی هم که به اشتباه این حلوا را تهیه می کنند و مواد اولیه آن اشتباه استفاده می کنند شما در این حلوا که در این پست می آموزید نمی توانید از هر نوع شیر خشکی استفاده کنید پس با دقت مطلب را بخوانید. شما باید در تهیه این حلوا از شیر خشک نیدو استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید با این آموزش در دسته آشپزی سایت تفریحی و سرگرمی نازشو.

مواد لازم برای تهیه حلوا شیر خشک

آردسفید (یا آردگندم) 1 پیمانه پر
شکر نصف پیمانه
آب نصف پیمانه
کره 50 گرم
گلاب 2 قاشق غذا خوری
پیمانه شیرخشک نیدو 1 پیمانه
روغن مایع 1/4
زعفران به مقدار لازم

طرز تهیه حلوا با شیر خشک

برای آغاز به کار طرز تهیه حلوا شیر خشک شما باید ابتداد شهد آب و شکر را روی حرارت گذاشته تا شکر حل شود سپس زعفران و گلاب را افزوده و از روی حرارت بردارید بعد سراغ آرد می رویم و آن را در تابه مناسبی ریخته و روی حرارت متوسط گذاشته و تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شده و به رنگ مورد نظر در آید. شیرخشک را به آرد افزوده و مخلوط کنید.

بعد روغن مایع و کره را اضافه کرده و مواد را هم زده تا روغن و کره جذب شود. شهد ولرم را به مخلوط بیفزایید و هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسد سپس از روی حرارت کنار بگذارید. حلوای آماده شده را بعد از کمی سرد شدن در ظرف مورد نظر ریخته و به دلخواه تزیین نمایید. نکـــــــات: 1.رنگ حلوا بسته به نوع آرد که سفید یا گندم باشد و هم چنین مدت زمان تفت دادن می‌تواند تیره یا روشن باشد. 2.مقدار شکر را می‌توانید بسته به میل خود تا حدود 1 لیوان افزایش دهید که در این صورت مقدار آب را نیز باید با شکر یکسان بردارید. 3.شیرخشک را می‌توانید از داروخانه ها به راحتی تهیه کنید. امیدوارم از طرز تهیه حلوا شیر خشک لذت برده باشید.