طرز تهیه خمیر پیتزا

طرز تهیه خمیر پیتزا تازه و خوشمزه

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو در بخش آشپزی برای شما آموزش طرز تهیه خمیر پیتزا تازه و خوشمزه را قرار دادیم. امروزه پیتزا یکی از پرطرفدارترین غذا های ایرانی است و بیشتر مردم در هفته یک بار را شاید پیتزا بخورند اما اکثر این تعداد از خمیر پیتزای آماده استفاده می کنند و خیال می کنند که طرز تهیه خمیر پیتزا بسیار سخت است ما در این مطلب به شما ثابت می کنیم که درست کردن خمیر پیتزا بسیار ساده است و شما می توانید بجای خمیر های آماده که مشخص نیست چه وقت تولید شده اند از خمیر پیتزا ی تازه استفاده کنید مطمن باشید که خمیر پیتزای تازه طعم پیتزای شما بسیار خوشمز تر می کند.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا تازه

پودر خمیر مایه فوری : یک قاشق غذاخوری
روغن مایع : یک قاشق غذا خوری
آرد : سه نیم لیوان
روغن زیتون : به اندازه کافی
آب : یک لیوان
نمک  : یک نیم  قاشق چای خوری

طرز تهیه خمیر پیتزا تازه

در همین ابتدا خمیر مایه  فوری را با یک لیوان آب بهتر است که آب ولرم باشد مخلوط می کنیم و به مدت 6 دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا به عمل آید. خب بعد برید سراغ آرد بهتر است که آرد را چند بار الک کنید سه بار کافی می باشد بعد وسط آرد را گود کنید و خمیر مایه و نمک و روغن زیتون بیافزاید. خب از بغل های آرد با یک قاشق خوب مخلوط کنید. بعد از اینکه دید مواد به خوبی مخلوط شدن بعد باید به کمک کف دست روی خمیر فشار دهید یکم باهاش بازی کنید تا حالت کش دار پیدا کند خوب نوبت به  ورز دادن می رسد. سپس روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی آن بریزید.

حال باید خمیرتان را در داخل یک کاسه ای بریزید برای بهتر شدن کاسه را چرب کنید و خمیر درون کاسه بریزید خمیر را بصورت چهار تیکه در بیاورید در داخل کاسه بگذارید و بعد روی آن پارچه ای قرار دهید و در جای که نسبت اند گرم است یک ساعت نیم  قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود و خوب ور آید.

ظرف پیتزا چرب کنید و خمیرها را به فرم دایره بزرگ در بیاورید و 5 دقیقه صبر کنید تا خمیر خمیر حجمش بیشتر شود. در مرحله آخر فر را روی حرارت 200 درجه تنظیم کنید بگذارید کمی گرم شود بعد خمیر را در داخل فر قرار داده و 12 دقیقه بگذارید پخت شود بعد موادی که میخواید برای تهیه پیتزا استفاده کنید روی نان بریزید و مانند یک خمیر پیتزای خریداری شده در داخل فر بگذارید تا پیتزا شما آماده شود.

 

امیدوار هستیم که با تهیه این آموزش توانست باشید تهیه خمیر پیتزا در منزل را آموخت باشید. چناچه سوال یا پیشنهادی درباره این آموزش دارید می توانید از طریق دیدگاه به ما اعلام کنید در کوتاه ترین زمان رسیدگی می شود.