طرز تهیه خورش هویج

طرز تهیه خورشت هویج خانگی و مخصوص

طرز تهیه خورشت هویج خانگی و مخصوص

برای شما در این مطلب از وب سایت نازشو طرز تهیه خورشت هویج خانگی و مخصوص را قرار دادیم که معروف به خورشت هویج تبریزی می باشد را برای شما منتشر کردیم که شما می توانید با کمک این دستور یکی از خوشمزه ترین خورشت های این فصل را در خانه و به راحتی درست کنید این غذای خوشمزه تبریزی در تهران هم بسیار زیاد تهیه می شود و یکی از غذا های است که باید حتما یک بار آن را آماده کنید و تست کنید و سپس می توانید آن را برای مجالس هم نیز تهیه کنید در ادامه ما دستور تهیه را برای شما توضیح خواهیم داد.

مواد لازم برای تهیه خورشت هویج خانگی و مخصوص تبریزی

هویج 1 کیلو گرم
گوشت مغز ران گوساله 750 گرم
روغن 150 گرم
آلوی خشک 250 گرم
نمک به قدر کافی
زعفران ساییده 1 تا 2 قاشق غذا خوری
پیاز سرخ شده 2 تا 3 قاشق غذا خوری
شکر 1 تا 2 قاشق غذا خوری

طرز تهیه خورش هویج

 طرز تهیه خورشت هویج  خوشمزه و مخصوص تبریزی

برای شروع کار تهیه این خورش هویج بسیار خوشمزه باید ابتدا گوشت یا مرغ را با پیاز خوب سرخ می کنیم تا رنگ گوشت کمی تیره شود، سپس می گذاریم با 2 تا 3 لیوان آب بپزد. هویج را  شسته، پوست آن را می گیریم. در یک تابه کمی روغن می ریزیم. هویج ها را ورقه ورقه و خلال می کنیم و در روغن سرخ می کنیم، پس از اینکه هویج سرخ شد، آن را کنار می گذاریم.
آلو را می شوییم. هویج سرخ شده و آلو را در قابلمه گوشت می ریزیم و می گذاریم هویج و آلو با آب گوشت یا مرغ بپزند. زعفران را در آب جوش حل می کنیم و با کمی نمک و شکر داخل خورش می ریزیم. اجازه می دهیم خورش کاملاً به روغن بیفتد. در صورتی که بخواهیم خورش ترش شود از کمی آبلیمو استفاده می کنیم. امیدواریم این دستور تهیه غذا هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.