طرز تهیه دسر تابستانی

طرز تهیه دسر تابستانی برای شش نفر

طرز تهیه دسر تابستانی برای شش نفر

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه دسر تابستانی خوشمزه و ساده را به اندازه شش نفر آموزش دهیم که در ادامه می توانید این دستور تهیه دسر را مشاهده کنید.

مواد لازم برای شش نفر

2/3 پیمانه آرد
نشاسته ذرت دوق س
3/4 پیمانه پودر شکر
1 ق س بکینگ پودر
1/4 ق چ وانیل
5 ق س آب جوش
1 ق س عسل
4 عدد تخم مرغ درشت
پودر کاکائو
250 گرم خامه قنادی
آلبالو خلال پسته کمی

طرز تهیه دسر تابستانی

ابتدافر را با دمای 180 درجه روشن می کنیم. زرده وسفیده را جدامی کنیم وسفیده را باهمزن برقی می زنیم تا از ظرف نریزد ودر یخچال قرار می دهیم. پودر شکر را به زرده ها اضافه می کنیم وبا همزن آنقدر می زنیم تارنگ آن روشن شود. سپس کم کم آب جوش را اضافه ومخلوط می کنیم تا به اصطلاح زرده نبُرد. وانیل وبکینگ پودر را به آردو نشاسته که سه مرتبه الک شده اضافه می کنیم وبه زرده ها اضافه می کنیم. سپس یک قاشق عسل را اضافه می کنیم. در مرحله آخر سفیده را آرام به مواد اضافه می کنیم. ویک قاشق پودر کاکائو الک شده را داخل ظرفی می ریزیم وکمی از مواد رولت را به آن اضافه می کنیم وداخل قیف یک بار مصرف می ریزیم.

داخل قالب سی در چهل را چرب کرده کاغذ روغنی قرار می دهیم وابتدا شروع به طراحی برای رولت روی کاغذ روغنی می کنیم هر طرحی که دوست داشتید می توانید پیاده کنید. سپس بقیه مواد را داخل قالب می ریزیم. وچند بار قالب رابه زمین می زنیم تا حباب های داخل آن خارج شود. وقالب را طبقه وسط با دمای 180 درجه به مدت ده دقیقه تا روی کار طلایی شود. بعد از فر بیرون می آوریم وروی آن را بلافاصله با یک سینی دیگر می پوشانیم. تا خوب سرد شود ولی خشک نشود. سپس روی یک کاغذ روغنی دیگر مقداری پودر شکر پاشیده و رولت سرد شده را آرام روی سطح پودر پاشیده شده قرار می دهیم. ورول می کنیم وداخل یخچال قرار می دهیم به مدت نیم ساعت. رولت را آرام بازکرده وروی آن خامه قنادی می مالیم از قطعات موز یا ترافل رنگی می توانیم استفاده کنیم. ودوباره رول می کنیم وداخل یخچال قرار می دهیم. بعد از رول شدن وحالت گرفتن برش می زنیم.با آلبالو وخامه وخلال پسته تزئین می کنیم.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  دسر آناناس خوشمزه با خامه