طرز تهیه دسر مقوی

طرز تهیه دسر مقوی با خرما

طرز تهیه دسر مقوی با خرما

 امروز در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو شما طرز تهیه دسر مقوی با خرما یاد خواهید گرفت یکی از دسر های سنتی استان کرمان که بسیار خوشمزه است و اگر تا بحال آن امتحان نکردید پیشنهاد می کنم حتما یک بار در منزل این دسر مقوی بسیار خوشمزه را در خانه تهیه کنید و از خواص آن بهره ببرید چنگمال یکی از میان وعده های خوشمزه ایست که در کرمان تهیه می شود و در واقع از دسرهای سنتی این استان است.این خوراک از خرما، نان سنتی و روغن حیوانی تشکیل شده است.مهمترین ماده این غذا خرما است. که در ادامه با طرز تهیه دسر مقوی با خرما آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه دسر خوشمزه کرمانی

دارچین : 1 قاشق مربا خوری
خرما(بدون هسته) : 1کیلو
زیره سبز : به مقدار لازم
نان : 1 عدد
کنجد: ¼ لیوان
تخم گشنیز : ¼ لیوان
کره یا روغن حیوانی : 5 قاشق غذاخوری
زیره سیاه : به مقدار لازم

طرز تهیه دسر مقوی با خرما

برای شروع کار در یک تابه مقداری روغن یا کره بریزید تا داغ شود. بعد خرما هسته گرفته شده را داخل آن تفت دهید . در حین تفت دادن خرما ،گردوی خرد شده را هم اضافه کنید و همچنان تفت دهید تا رنگ خرما تغییر کند . بعدر در مرحله بعدی زیره و ادویه های گفته شده را به همراه نان خرد شده به خرماها اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که روغن به خورد نانها برود. در این مرحله تابه را از روی حرارت بردارید و پس از کمی سرد شدن مواد ، آن را با دست ورز دهید و به شکل توپک های کوچکی در بیاورید.

 طرز تهیه دسر مقوی

خوب اگر دوست داشتید میتوانید کمی تخم شنبلیله هم به آن اضافه کنید تا طبع گرم خرما و گردو کمی خنک تر شود. روی توپک ها کمی نارگیل یا پودر پسته بریزید و آن را در ظرف مورد نظرتان بچینید. به همین راحتی این دسر کرمانی خوشمزه را در منزل توانسید تهیه کنید.