طرز تهیه سالاد اسفناج

طرز تهیه سالاد اسفناج مجلسی و خوشمزه

با اهمیت فراوان اختصاص سبزیجات در برنامه غذایی ما در سایت نازشو نیز سعی کردیم محتوایی تولیدی خود را در زمینه آشپزی به این سمت سو ببریم و امروز نیز طرز تهیه سالاد اسفناج مجلسی و خوشمزه را نیز در دستور کار قرار دادیم و می خواهیم به شما آموزش تهیه سالاد اسفناج را بدهیم. همانطور که شما میدانید اسفناج نیز یکی از پرخاصیت ترین سبزیجات محسوب می شود که برای سلامتی بسیار مفید است. حال بیشتر ما نمی دانیم که چگونه نیز این سبزیجات مفید را در برنامه غذایی که داریم بگجانیم. با رشد زیاد مواد غذایی آماده بسیار از خانواده ها ترجیح می دهند به جای تهیه غذای تازه از غذا های آماده نیز استفاده کنند که این شیوه از زندگی می تواند در آینده هر فردی را دچار مشکل کند و غذا های آماده بیشتر برای مواقعی که تهیه غذا غیرممکن یا سخت است تهیه شده است. و شما باید حتما برای داشتن یک زندگی سالم از غذا های سالم و مفید و تازه نیز استفاده کنید. خیلی ها بر این باورند که همه غذا نیز وقت گیر هستند در حالی که اکثر غذا نیز در کمتر یک ساعت نیز تهیه می شود. و برخی غذا ها هم در دقیقه های بسیار کم اما باید ابتدا یک برنامه غذایی خوب تهیه نموده و سپس با برنامه ریزی درست می توانند بسیاری ازمشکلات را نیز حل کرد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا طرز تهیه سالاد اسفناج خوشمزه را نیز بیاموزید و از خوردن آن در کنار خانواده نیز لذت کافی را ببرید.

مواد لازم برای تهیه سالاد اسفناج مجلسی و خوشمزه

اسفناج : 110 گرم بهتر است از برگ های جوان و ریز اسفناج نیز استفاده کنید.
پنیر موزارلا : بصورت رنده شده 55 گرم
سس زرشک : یک دوم پیمانه
فیله استیک : گریل کرده 110گرم
نان سوخاری : مکعبی خردکرده 2 برش
دانه  انار : یک دوم پیمانه

 

طرز تهیه سالاد اسفناج مجلسی و خوشمزه

خوب برای شروع تهیه سالاد اسفناج این غذای فوق العاده خوشمزه شما در بشقاب مناسبی نیمی از سس زرشک را بریزید. آن  گاه برگ  های اسفناج را روی آن بچینید و فیله استیک را در لابه لای آن بریزید. حالا رویش را با دانه های انار، پنیر موزارلا و نان سوخاری بیارائید و باقیمانده سس را روی سالاد بریزید. اکنون سالاد را برای پذیرائی در سالادخوری بکشید. در مرحله بعد نیز شما طرز تهیه سس زرشک نیز آشنا می شوید.

خوب روش تهیه سس زرشک : 1 پیمانه زرشک تازه، 2  قاشق سوپ خوری شکر و یک دوم  پیمانه آب را در مخلوط کن بریزید تا سس یکدستی حاصل شود. بعد از انجام این کار نیمی راه تهیه سالاد خوشمزه اسفناج را نیز گذراندید در مرحله بعد بای روش تهیه فیله استیک آشنا شوید که برای تهیه آن باید فیله گوساله را به قطعات ۲ × ۴ سانتیمتری برش دهید و به مدت حداقل ۲ ساعت و حداکثر ۱ شب در مخلوطی از سس سویا، روغن زیتون، فلفل سیاه و آب پیاز بخوابانید تا مزه دار و نرم شود. سپس آن را درون تابه گریل با حرارت تند و یکنواخت تفت دهید تا مغز پخت شود. در پایان نیز امیدواریم تهیه این سالاد بی نظیر مورد پسند شما قرار گرفته باشد