طرز تهیه سالاد مرغ

طرز تهیه سالاد مرغ و آووکادو حتما یکبار امتحان کنید

برای شما پستی در سایت نازشو با عنوان طرز تهیه سالاد مرغ و آووکادو حتما یکبار امتحان کنید. سالاد مرغ و آووکادو یک سالاد رژیمی نیز شناخته می شود. اما این سالاد پر از خواص که حتما با دیدن مواد اولیه آن متوجه خواهید شد. سالاد مرغ در بین ایرانیان زیاد تهیه می شود به نحوه های مختلف اما درست کردن این سالاد مرغ می تواند روش جدید باشد که حتما بسیار در خانواده شما از آن استقبال می کنند و حتما یک نیز این سالاد را در منزل تهیه کنید کار سختی نیست و فقط نیاز به دقت دارد و نکاتی که برای خوشمزه کردن این سالاد دارید را ما در این مطلب بصورت کامل به شما آموزش می دهیم و شما هم باید عین این مطلب نیز تمام اندازه و ترتیب تهیه سالد مرغ و آووکادو را نیز رعایت کنید تا در نهایت بتوانید یک سالاد خوشمزه نیز تهیه کنید این سالاد کمی مواد اولیه زیادی نیاز دارد که در خوشمزه بودن آن تاثیر مستقیم دارد. دقت کنید که اندازه های مواد گفته شده را تغییر ندهید و تا حد ممکن همان اندازه گفته شده را به مواد اضافه کنید تا خوب سالاد شما مزه ای اصلی خود را نیز پیدا کند. همراه ما باشید تا این طرز تهیه سالاد مرغ و آووکادو خوشمزه را بیاموزید.

مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ و آووکادو

آب لیموترش ۱ قاشق سوپخوری
سینه مرغ بدون استخوان ۲ عدد (۶۰۰ گرم)
نمک یک دوم قاشق چایخوری
ژامبون گوشت (در صورت تمایل) ۳ ورقه
آووکادو (اسلایس شده) ۱ عدد
ریحان یک دوم پیمانه
گوجه گیلاسی (از وسط دو نیم شده) یک دوم پیمانه
پیاز قرمز (نگینی خردشده) ۳ قاشق سوپخوری
رزماری تازه ۱ قاشق سوپخوری
کاهو (خردشده) ۳ پیمانه

مواد لازم برای تهیه سس سالاد مرغ و آووکادو :

رزماری خردشده یک دوم قاشق سوپخوری
سس خردل ۱ قاشق چایخوری
سرکه سیب ۲ قاشق سوپخوری
روغن زیتون ۴ قاشق سوپخوری
نمک یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه سالاد مرغ و آووکادو

برای شروع کار طرزتهیه سالاد مرغ و آووکادو باید ژامبون را نگینی خرد کرده و داخل سینی فر قرار دهید. بعد آن را در طبق وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم شده، به مدت ۷ دقیقه قرار دهید تا ترد شود. سپس آن را روی دستمال آشپزخانه قرار دهید.
سپس رزماری، نمک و آب لیمو ترش را داخل کاسه‌ای با هم مخلوط کرده و سینه مرغ را درون آن قرار دهید. بعد روی آن را با روکش نایلونی بپوشانید و به مدت ۶۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود. یکی از خوشمزه ترین بخش های کار مرغ مزه دار شده را درون تابه چدنی بدون روغن قرار دهید. بعد آن را روی حرارت متوسط بگذارید تا کاملا پخته و هر دو طرف آن طلایی رنگ شود. سپس آن را از تابه خارج کرده و روی تخته قرار دهید و به دلخواه اسلایس کنید.
در ادمه نیز باید اسلایس مرغ را یک طرف ظرفی بچینید. سپس به ترتیب کاهو، ریحان و آووکادو را کنار مرغ قرار دهید. بعد روی آن گوجه گیلاسی، ژامبون کبابی شده و پیاز را بریزید. برای تهیه سس سالاد مرغ و آووکادو : سس خردل، روغن زیتون، سرکه سیب، رزماری و نمک را داخل کاسه‌ای با هم مخلوط کنید. سس آماده شده را روی سالاد ریخته و سالاد مرغ و آووکادو خوشمزه شما نیز آماده است.