طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای عید نوروز 1398

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای عید نوروز 1398

در مطلب جدید آشپزی می خواهیم طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای عید نوروز 1398 را به شما آموزش دهیم یکی از رسم های بسیار ویژه که نوروز با خود دارد دروهم جمع شدن و زنده کردن خاطرات است. در این بین بسیار از ما ایرانی برای روز اول عید رسم داریم غذای خوشمزه سبزی پلو با ماهی را درست کنیم که انگار مزه اش در نوروز بسیار خوشمزتر می شود. ما برای دوستانی که دوست دارند امسال سبزی پلو با ماهی خوشمزه و فوق العاده تری درست کنند کلی نکات جذاب را در مطلب آموزشی تهیه این غذا که در ادامه مشاهده می کنید قرار دادیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد و برای شما کاربرد داشته باشد.

مواد لازم برای تهیه سبزی پلو ماهی عیدنوروز

سبزی پلو خرد شده یک پیمانه
برنج سه پیمانه
زعفران در صورت تمایل
نمک به مقدار لازم
شوید (بیشتر از بقیه)
ماهی (هر ماهی که دوست داشتید میتونه باشه ولی معمولا رسم عید ماهی سفیده)
کمی شنبلیله
چوچاق : مقدار کمی اگر در دسترس بود
گشنیز
کمی نعناع
جعفری
کمی تره

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای عید نوروز 1398

برای شروع کار طرز تهیه سبزی پلو با ماهی شما در گام نخست بایدبرنج رو از قبل خیس بدید و طبق این مطلب آبکش کنید، بعد سبزی های خرد شده رو بهش اضافه میکنیم با ته دیگ دلخواه میذاریم تا دم بکشه.

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

بخش دوم کار سرخ کردن ماهی ها برای این کار ماهی رو هم اگر دوست داشتید تکه تکه و اگر دوست داشتید کامل ابتدا به کمی زرد چوبه و نمک آغشته میکنیم. روغن رو میذاریم تا کاملا داغ بشه و بعد ماهی رو به آرومی بهش اضافه میکنیم. فقط مراقب باشید که روغن بهتون نپاشه. بعد از دو سه دقیقه که یه ور ماهی روی حرارت متوسط کمی طلایی شد برش گردونید تا طرف دیگش هم طلایی بشه. هم زمان با برگردوندن، حرارت رو هم کمی ملایم کنید تا در حین سرخ شدن ماهی کاملا پخته هم بشه. در حین پختن چند باری برگردونید تا کاملا سرخ بشه. ماهی معمولا تا بیست دقیقه کاملا میپزه. البته اگر درسته گذاشتید چند باری برگردونید و نیم ساعتی صبر کنید تا کاملا بپزه. سپس غذا را با تکه های نارنج سرو کنید. اصلی ترین نکته برای خوشمزه تر شدن این غذا تهیه ماهی تازه و سبزیحات تازه می باشد که اصلی ترین دلیل خوشمز تر شدن این غذا هستند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه پنکیک خانگی + نکات کلیدی برای پخت