طرز تهیه سرکه بالزامیک

طرز تهیه سرکه بالزامیک خوشمزه خانگی

در یکی دیگر از پست های آشپزی وب سایت نازشو در خدمت شما هستیم با طرز تهیه سرکه بالزامیک یا بالزامیکو که یک چاشنی  معروف ایتالیایی می باشد که بسیار خوشمزه است اگر اصل این سرکه را مصرف کرده باشید حتما عاشق طعم آن شده اید اما اصل این سرکه کمی سخت پیدا می شود و از تعداد غیراصل های آن در بازار بسیار کمتر است حال ما می خواهیم به شما طرز تهیه سرکه بالزامیک خوشمزه و خانگی را دهیم که می توانید در خانه با یک کیفیت مناسب ای سرکه تهیه کنید. اما نباید انتظار این داشته باشید که یک سرکه درجه یک شود البته اگر چند بار آماده کنید روش تهیه آن بیشتر دست تان می آید و صد در صد با تجربه بهتر می توانید سرکه بهتری هم تهیه کنید ما تلاش کردیم تمام نکات اولیه ای که نیاز دارید را برای شما در این پست نازشو قرار دهیم که امیدورایم مورد توجه و رضایت شما قرار بگیرد و برای شما کاربرد داشته باشد. در ادامه با مواد لازم برای تهیه یک فنجان سرکه بالزامیک آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه سرکه بالزامیک خوشمزه و خانگی

سرکه بالزامیک 1/4 پیمانه
چاشنی‌های دل‌خواه (خردل، پیاز قرمزخردشده، سیر،سبزیجات معطر تازه و خشک، عسل یا شکر قهوه‌ای) از هر کدام یک ق غذاخوری سر پر
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
روغن زیتون خالص 3/4 پیمانه

طرز تهیه سرکه بالزامیک خوشمزه خانگی

در آغاز کار تهیه این سرکه بسیار خوشمزه شما باید ابتدا روغن زیتون و سرکه بالزامیک را داخل یک شیشه کوچک خشک و تمیز بریزید. به اندازه یک پینچ نمک و کمی فلفل سیاه به آن‌ها اضافه کنید. درب شیشه را کاملا محکم ببندید و شیشه را حسابی تکان دهید. میزان نمک و فلفل آن را بچشید. در صورت تمایل از چاشنی‌های دل‌خواهی که گفته شد نیز به اندازه 1 ق غذاخوری داخل شیشه بریزید و خوب مخلوط کنید. شیشه را به مدت چند هفته داخل یخچال قرار دهید.

خوب تا اینجا کار عالی پیش رفتید در ادامه بعد از چند هفته سرکه بالزامیک خانگی شما آماده است. قبل از استفاده، شیشه را خوب تکان دهید تا سرکه و روغن زیتون جداشده، دوباره باهم ترکیب شوند.  در صورتی که بخواهید سرکه بالزامیک خانگی را در مقادیر کم‌تر یا بیشتر تهیه کنید باید همیشه مواد اولیه یعنی روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به نسبت 3 به 1 باهم ترکیب کنید. خوب در پایان می توانید در نظرات خود را درباره این روش تهیه برای ما بنویسید و اگر تجربه ای دارید که می تواند به ما کمک کند تا سرکه بالزامیک بهتری تهیه کنیم برای ما در قسمت دیدگاه حتما بنویسید.