طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

در این پست آشپزی می خواهیم به شما طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ را آموزش دهیم. سوفله اسم یکی از غذا هایی است که در چند ساله گذشته در خانواده ایرانی جای خود را باز کرده است و ریشه کلمه سوفله به فرانسه بر می گردد که تقریبا همانند معنای پف کردند را می دهد. این غذا هم به علت اینکه بسیار ساده آماده می شود و وقت زیادی نمی گیرد در بین مردم بسیار سریع طرفدار پیدا کرد و امروز به علت مشغله های کاری همه اعضای خانواده وقت گذاشتن برای تهیه غذای خوشمزه ایرانی در همه وقت ممکن نیست و گزینه های مثل سوفله مرغ و قارچ می توانند در مواقع ای که نمی خواهید وقت زیادی برای آشپزی بزارید می تواند به شما کمک کند. در ادامه با دستور تهیه سوفله مرغ و قارچ آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه این سوفله خوشمزه با مرغ و قارچ

سینه مرغ ۴۰۰ گرم
پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم
تخم مرغ  ۴ عدد
کره ۵۰ گرم
آرد ۲ قاشق مربا خوری
قارچ  ۱۰۰ الی ۱۵۰ گرم
نمک، فلفل قرمز و فلفل سیاه
شیر ۱ لیوان
پیاز ۲ عدد
روغن ۱ قاشق
فلفل دلمه ای ۱ عدد

طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

برای شروع کار آماده کردن این غذا در گام ابتدایی شما باید مرغ را با یک عدد پیاز و نمک بپزید و آنرا ریز ریز کنید. قارچ را ورقه ورقه و فلفل را ریزکرده و به مرغ اضافه کنید. در ادامه  یک پیاز را ریز رنده کنید و با کره روی حرارت کمی تفت دهید بعد آرد سفید را اضافه و دوباره کمی تفت دهید دراین زمان نمک و فلفل قرمز وفلفل سیاه را در آن بریزید و آرام آرام شیر را اضافه کنید و به هم بزنید تا سس یکنواختی به دست آید حرارت را زمانیکه سس غلیظ شد خاموش کنید. فر را روشن کنید تا گرم و آماده باشد و درجه آن را روی ۳۵۰ بگذارید.

در ادامه کار هم کافی است مرغ و قارچ مخلوط و بعد پنیر پیتزا را رنده کنید. و در انتها هم سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید وهر کدام را جداگانه بزنید تا زرده کاملا رنگ روشن به خود بگیرد . دقت کنید سفیده حتما بایستی پف کند و کاملا پنبه ای شود. اصلا تفاوت اصلی سوفله با گراتن در همین بخش است. زرده را روی سفیده بریزید و آرام با یکدیگر مخلوط کنید تا حدی که پف آن نخوابد بعد این مخلوط را روی مرغ وسس بریزید و با قاشق آرام به هم بزنید تا مرغ به آن آغشته شود.

طرز تهیه سوفله مخصوص با مرغ و قارچ

و آخرین نکایت را که باید رعایت کنید این است که  ته ظرف پیرکسی را چرب کنید و کمی پنیر پیتزا بریزید و مایه سوفله را روی آن بریزید وسطح روی آن را صاف کرده و بقیه پنیر را روی آن بریزید و درپنجره اول فری که قبلاً گرم کرده بودید قرا دهیدبعد از نیم الی سه ربع ساعت از فر درآورید تا سپری شدن این زمان نباید در فر باز شود از بیرون داخل فر را نگاه کنید و هر زمان روی سوفله طلایی شد فر را خاموش کنید. به همین راحتی یکی از غذا های سریع و خوشمزه امروزی را توانستید در خانه تهیه کنید.