طرز تهیه سیب زمینی تنوری

طرز تهیه سیب زمینی تنوری مخصوص

طرز تهیه سیب زمینی تنوری مخصوص

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه سیب زمینی تنوری مخصوص و خوشمزه را قرار دادیم. اگر دنبال یک غذای سالم و مقوی هستید ما پیشنهاد می کنیم حتما در این مطلب همراه ما باشید چون ما می خواهیم طرز تهیه یکی از سالم ترین ساندویچ هایی را که هم سریع آماده می شود و هم بسیار خوشمزه است را به شما آموزش دهیم که در طول سفر یا برای شام بسیار پیشنهاد خوبی است. و مطمن اند بچه ها هم از طعم و مزه سیب زمینی تنوری لذت خواهند برد.

همانطور که می دانید شما می توانید بصورت های مختلف سیب زمینی را تنوری کنید از قرار دادن در آتیش گرفته تا قرار دادن در فر و روش های مختلف دیگر و توصیه اصلی این است که شما سیب زمینی را را خوب تمیز کنید و با پوست تنوری کنید چون هم ویتامین بسیار بالایی دارد و مزه بسیار خوبی پیدا می کند.

برای آموزش تهیه سیب زمینی تنوری به نوع دیگر اینجا کلیک کنید.

 سیب زمینی‌ها را در قابلمه‌ای با سایز مناسب قرار دهید و نمک را به آن اضافه کنید.

سپس به اندازه کافی آب در قابلمه بریزید تا حدی که روی سیب زمینی‌ها را بپوشاند.

درب قابلمه را بسته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش آید. وقتی آب به جوش آمد، درب قابلمه را نیمه باز قرار دهید که سر نرود.

حدود 9 دقیقه صبر کنید تا سیب زمینی‌ها نیم پز شوند.

سیب زمینی‌ها را با یک چنگال تست کنید، اگر چنگال در سیب زمینی فرو برود، برای صاف کردن آماده است.

طرز تهیه سیب زمینی تنوری

غذای ساده برای شام با سیب زمینی

سیب زمینی را در آبکش بریزید و فرصت دهید تا آب سیب زمینی کاملا خارج شود.

 کف یک قابلمه را با نمک دانه درشت بپوشانید و پس از این که آب سیب زمینی‌ها خارج شد، آن‌ها را در یک لایه روی نمک بچینید. قابلمه را را روی حرارت خیلی ملایم گذاشته، زیر آن شعله پخش کن قرار دهید و درب قابلمه را ببندید. حدود ۶۰-۴۵ دقیقه فرصت دهید تا سیب زمینی‌ها کاملا پخته و تنوری شوند. پس از این که یک طرف سیب زمینی‌ها سرخ شد، آن‌ها را برگردانید تا طرف دیگر هم سرخ شود.

و مانند کلیپ زیر هم می توانید با کره ، تخم مرغ پخته و سبزیجات یک ساندویچ فوق العاده درست کنید.