طرز تهیه شربت نعنا

طرز تهیه شربت نعنا تازه و خنک

طرز تهیه شربت نعنا تازه و خنک

در فصل تابستان درست کردن شربت بسیار افزایش پیدا می کند و در این بین شربت های خنک مثل شربت نعنا بسیار نیز تهیه می شود. طرز تهیه شربت نعنا بسیار ساده است و در منزل می توانند به راحتی با داشتن مواد اولیه تهیه این نوشیدنی آن را در ننزل درست کنند ما در این مطلب سایت نازشو به شما یاد خواهیم داد که چه موادی را برای این نوشیدنی خنک نیاز دارید و چگونگی تهیه آن و خوشمزه تر کردن آن را هم به شما می آموزیم فقط کافی است که در ادامه این پست همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت نعنا تازه و خنک

شکر 1 کیلوگرم
آبلیمو 3 قاشق سوپخوری
آب 5 لیوان
برگ تازه نعنا 500 گرم
رنگ سبز خوراکی به دلخواه

طرز تهیه شربت نعنا تازه و خنک

در گام نخست تهیه نعنا ها را پاک کرده و بسیار با دقت بشویید. بعد از این کار شما باید با کارد نعنا های شسته و تمیز  را به دو یا سه تکه برش بدین تا حین پخت عطر و رنگ آن ها بهتر بخورد شربت بره. زیادی نعنا را خورد نکنید این کار تاثیر خوبی در طعم و مزه ندارد در ادامه تهیه این شربت شکر و آب را در یک قابلمه بریزید و هم بزنید تا شکر در آب حل شود . سپس روی حرارت قرار بدید تا بجوشه و کمی غلیظ شه برگ های نعنا را به آب و شکر اضافه کنید و حرارتو کم کرده تا آروم آروم بجوشه و نعنا رنگ و عطرشو پس بده .

گام بعدی این است که وقتی شربت خوب جوشید و قوام اومد ، آبلیمو رو اضافه کرده و پس از چند دقیقه حرارتو خاموش کنید. برای اینکه رنگ شربت بهتر شود می توانید رنگ خوراکی را چند قطره اضافه کنید که بستگی به خودتون داره  در قابلمه دم کنی گذاشته و سرشو روش قرار داده و اجازه بدین حدود یک روز  به همون حالت بمونه تا شربت تهیه شده به طعم و مزه فوق العاده خود برسد و در آخر هم بعد یک روز شربت نعنا خوشمزه رو  اصاف کرده و در شیشه تمیز بریزید و در یخچال نگه دارید و هنگام سرو بریا مهمان یا خانواده در لیوان یخ بریزید و شربت را سرو کنید. در این روز های گرم سال بسیار این نوشیدنی می چسبد.