طرز تهیه شیرینی جدید برای عید نوروز 1398

طرز تهیه شیرینی جدید برای عید نوروز 1398

برای شما در یکی دیگر از پست های آموزشی درباره پخت و تهیه شیرینی وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه شیرینی جدید ی را آموزش دهیم که در این روز ها بی شک بسیار به کار شما خواهد آمد تهیه شیرینی های که دستور های آن را دیگه کم کم همه بلد هستند برای خیلی ها جذاب نیست و ما برای این دست از مخاطبان وب سایت نازشو طرز تهیه شیرینی جدید ی را منتشر کردیم که در کنار این که بسیار خوشمزه است کلی مواد مفید اولیه در آن وجود دارد. که در ادامه با آن ها آشنا می شوید

مواد لازم برای تهیه شیرینی خوشمزه و جدید

یک پیمانه شکر قهوه ای
دو پیمانه بادام هندی خرد شده
یک عدد تخم مرغ
سه چهارم قاشق چای خوری بیکینگ پودر
یک پیمانه کره
سه چهارم قاشق چایخوری بیکینگ پودر
یک سوم  پیمانه خامه ترش
دو پیمانه پودر قند
دو عدد قاشق چای خوری پودر وانیل
دو پیمانه آرد
سه چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین
یک چهارم قاشق چای خوری نمک
طرز تهیه شیرینی جدید برای عید نوروز 1398

طرز تهیه شیرینی بدون فر برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی جدید

برای شروع کار بهتر است که فر را روشن کنید تا گرم شود سپس سراغ تهیه روید و در گام نخست در یک کاسه بزرگ یک دوم پیمانه کره را با شکر قهوه ای آن قدر به هم بزن تا خامه ای و پف دار شود سپس تخم مرغ، خامه ترش و یک قاشق چای خوری پودر وانیل را اضافه کرده و خود با سایر مواد مخلوط کرده تا به طور کامل یکدست شوند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  شیرینی ساده برای عید نوروز 1397

در ادامه کار هم آرد، جوش شیرین، بیکینگ پودر و جوش شیرین را در یک ظرف جداگانه با هم مخلوط کرده و حداقل سه بار الک کن سپس به تدریج به مخلوط کره اضافه کرده و به هم بزن.در آخر بادام زمینی را درون ظرف بریز. به کمک قاشق خمیر را به صورت شیرینی های کوچک در آورده و روی سینی فر بچینید.

طرز تهیه شیرینی جدید برای عید نوروز 1398

و در مرحله بعدی هم سینی را درون فر قرار داده تا برای ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزد سپس سینی را از فر خارج کرده تا شیرینی ها برای ۵ دقیقه روی آن خنک شوند. در یک ماهی تابه کره را حرارت بده تا به رنگ قهوه ای در بیاید. دقت کن که کره نسوزد سپس از روی حرارت برداشته و به تدریج خامه پر چرب، پودر قند و وانیل را به آن اضافه کرده تا کاملا یکدست شوند سپس روی شیرینی ها را به کمک آن تزیین کنید. دقت کنید مدت زمان پخت این شیرینی بسیار کوتاه است باید حواستان جمع باشد و هر چند دقیقه به آن سر بزنید تا زیاد حرارت نبیند. زمان تقریبا پخت این شیرینی چیزی حدود بین 12 تا 15 دقیقه می باشد.

Author

karimiramin1997@gmail.com