طرز تهیه شیرینی فانتزی

طرز تهیه شیرینی فانتزی ساده و خانگی

طرز تهیه شیرینی فانتزی ساده و خانگی

در یکی دیگر از دستور های وب سایت تفریحی و سرگرمی در دسته آشپزی برای شما طرز تهیه شیرینی فانتزی ساده و خانگی خوشمزه را قرار دادیم درست کردن شیرینی ها یکی از لذت ترین بخش های آشپزی است و بسیاری دوست دارند همیشه شیرینی های جدید را درست کنند و تجربه جدیدی داشته باشند. و ما برای این افراد تلاش کردیم دستور تهیه شیرینی را قرار دادیم که هم بسیار خوشمزه است و شیرینی است که کمتر افراد با روش درست کردن آن آشنا هستند. گفتنی است که دستور این شیرینی مربوط به کشور آلمان می باشد و بیشتر در این کشور تهیه می شود.

مواد لازم برای تهیه شیرینی فانتزی ساده و خانگی

شیر: 60 گرم
آرد : 600 گرم
پودر قند : 100 گرم
شربت غلیظ : 60 گرم
روغن جامد : 300 گرم
تخم مرغ : 1عدد

مواد لازم شربت :

آب : نصف استکان
شکر : یک استکان

طرز تهیه شیرینی فانتزی ساده و خانگی

ابتدا شربت را تهیه کنید برای این کار یک استکان شکر را با نصف استکان آب مخلوط کرده روی حرارت میگذاریم تا غلیظ شود ( 60 گرم نیاز است) . روی حرارت ملايم ذوب بشه مواظب باشيد نسوزه چون تلخ ميشه. سپس برای تهیه شیرینی ابتدا روغن و پودر قند رامخلوط کرده با همزن سپس تخم مرغ و شیر و شربت غلیظ را که گرم است را اضافه میکنیم و هم میزنیم در آخر آرد را کم کم اضافه نموده و با دست فقط در حد یکنواخت شدن هم میزنین خمیر را در یخچال گذاشته تا سرد شود.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  دستور تهیه دسر عربی خوشمزه

طرز تهیه شیرینی فانتزی

واسه قالب زدن  سپس خمیر بدست آمده را پهن میکنیم و به قطر نیم سانت با قالب دلخواه (سلیقه ای ) قالب میزنیم و داخل سینی فر قرار می دهیم.
و در پایان فر را از قبل به مدت 10 تا 15 دقیقه قبل روشن و گرم میکنیم و در سيني فر چينده به مدت 20 دقيقه با حرارت 150 درجه بپزيد… فر ها باهم متفاوت هستند بايد كمي تغيير رنگ دهد. شما می توانید با خلاقیت خود این شیرینی ها را در قالب های مختلف و همچنین در دورنگ کاکائویی و سفید درست کنید که دیگر بسه به شما و خلاقیت خودتان دارد.

دانلود سریال جوکر ایرانی سیامک انصاری
خرید سایت کلیپ کوتاه