طرز تهیه شیرینی پلو گیلانی

طرز تهیه شیرین پلو شمالی مخصوص

طرز تهیه شیرین پلو شمالی مخصوص

شیرین پلو یکی از غذا هایی است یا بسیاری عاشق آن هستند و خیلی دوست دارند و یا برخی اصلا به آن علاقه ندارند اما ما پیشنهاد می کنیم حتما شما طرز تهیه شیرین پلو شمالی را امتحان کنید چون مطمن اند طعم متفاوت یک شیرین پلو بسیار اصیل و خوشمزه را می توایند در این دستور پیدا کنید ما تلاش کردیم در عین سادگی بسیار خوشمزه است شما می توانید این غذای که به سبک گیلانی های عزیز درست می شود برای مهمان های خود آماده کنید تا آن ها طعم واقعی یک شیرین پلو بتوانند تست کنند سعی کنید مواد اولیه خوب تهیه کنید که بسیار تاثیر در طعم نهایی این غذا دارد ما در ادامه با مواد اولیه مورد نیاز و مقدار آن ها آشنا می شویم.

مواد لازم برای تهیه شیرین پلو شمالی مخصوص

پیاز رنده کرده 1 عدد متوسط
خرمای هسته گرفته 15 عدد
برنج 4 پیمانه
روغن به میزان لازم
زعفران 3 قاشق سوپخوری
خلال پسته 100 گرم
هویج رنده کرده 3 عدد متوسط
گوشت چرخکرده 300 گرم
خلال بادام 100 گرم
زرشک 100 گرم
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
قیسی 100 گرم
خلال نارنج شیرین کرده چهار قاشق سوپخوری

طرز تهیه شیرینی پلو گیلانی

۱۷ تزیین ماست مجلسی و زیبا

طرز تهیه شیرین پلو شمالی مخصوص

یکی از ساده ترین بخش های کار همین بخش ترکیب و تهیه این غذا است ابتدا برنج را بخیسانید، بپزید و آبکش کنید. آن گاه آن را به مدت تقریبی 45 دقیقه دم بگذارید.
بعد گوشت را با پیاز، نمک و فلفل خوب ورز دهید و کوفته ریزه درست کنید و در روغن داغ سرخ نمائید. اینک خلال پسته، خلال بادام، خرما و زرشک را جداگانه تفت دهید.
قیسی‌ها را نیز دو نیم کرده و تفت دهید. در گام بعدی شما باید هویج‌ و خلال نارنج را اندکی تفت دهید و کنار بگذارید. اینک پلو را در ظرف مناسبی بکشید و با زعفران و مواد فراهم کرده بیارائید. به همین راحتی توانستید شیرینی ، پلوی گیلانی را در منزل درست کنید.