طرز تهیه صبحانه سالم و ساده

طرز تهیه صبحانه سالم و ساده

طرز تهیه صبحانه سالم و ساده

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه صبحانه سالم و ساده را برای شما منتشر کنیم. صبحانه یکی از وعده های بسیار مهم است غذایی در روز است که در ایران متاسفانه بسیاری از خانواده تنوع زیادی برای آن در نظر نمی گیرند برعکس وعده ناهار و شام اما تهیه یک صبحانه کامل برای صبح بسیار کار راحتی است و شاید زمان زیادی از شما نگیرد اما غذاهایی که می توانید برای صبح درست کنید کم نیستن و ما برای شما یکی از کامل ترین صبحانه هایی را که می توانید آماده کنید را در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو منتشر کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

مواد مورد نیاز

کلم بروکلی خردشده – 225 گرم
نمک و فلفل سیاه – به میزان لازم
تخم‌مرغ – هشت عدد
آب یا شیر – سه قاشق غذاخوری
پیاز قرمز حلقه شده – دو عدد
عدس – نصف پیمانه
گوجه‌فرنگی کوچک حلقه شده – 200 گرم
روغن مایع – دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه املت عدس

برای شروع کار عدس را در قابلمه‌ای ریخته و حدود 25 دقیقه بپزید. سپس کلم‌های خردشده را به آن بیفزایید و اجازه دهید یکی، دو دقیقه دیگر بجوشد. روغن را کف یک تابه مناسب فر ریخته و حلقه‌های پیاز را در آن بریزید. ظرف را در فر سرد بگذارید و فر را با دمای 200 درجه سانتی‌گراد یا 400 درجه فارنهایت روشن کنید تا در مدت 25 دقیقه بپزد. در ادامه کار تخم‌مرغ‌ ها را به همراه شیر یا آب، کمی نمک و فلفل در کاسه‌ای هم بزنید و سبزیجات و گوجه‌ فرنگی را به آن اضافه کنید. عدس و کلم را آبکشی کنید ودر تابه پیاز بریزید.

طرز تهیه صبحانه سالم و ساده

و در انتهای کار مخلوط تخم‌ مرغ را روی مواد داخل تابه بریزید و آن را دوباره به مدت 10 دقیقه در فر بگذارید و با استفاده از یک کفگیر مواد املت را به مرکز تابه هدایت کنید تا تخم‌مرغ‌هایی که هنوز شل هستند به اطراف تابه بروند، سپس آن را دوباره به مدت 15 دقیقه در فر بگذارید تا تخم‌مرغ‌ها سفت شود.