طرز تهیه فلافل

طرز تهیه فلافل اصل جنوبی خوشمزه و مخصوص

فلافل یکی غذا های محبوب ایرانی و مخصوص جنوبی است که افرادی که بیشتر اوقات در نمی توانند به برای غذا خوردن به منزل بروند در دکه های سر راه ساندویچ فلافل می خورند. فلافل که یک غذای خوشمزه و هم مفید است. به گونه های مختلفی تهیه می شود. فلافل آبادانی (جنوبی) ، فلافل لبنانی و …. و همه آن ها یک فرق کوچک دارند ما دراین مطلب از سایت نازشو برای شما طرز تهیه فلافل اصل جنوبی را قرار دادیم. کسایی که آبادان فلافل خوردن میدوند که درست کردن فلافل آبادانی و جنوبی ها با کل ایران فرق داره و برای افرادی خیلی خوشمزه و برای افرادی خوشمزه نیست اما فلافلی که ما می خواهیم تهیه آن را به شما آموزش دهیم بستگی به خودتان دارد. که آن زیاد تند درست یا نه اما ما اصل فلافل جنوب را می خواهیم آموزش دهیم بهتر است یک بار هم اینطوری امتحان کنید. در ادامه با هم می رویم سراغ تهیه فلافل خانگی جنوبی با ما همراه باشید. ابتدا با مواد اولیه تهیه فلافل جنوبی نیز آشنا می شویم.

مواد لازم برای تهیه فلافل جنوبی اصل

نخود : خیس شده 260 گرم
ادویه کاری : دو قاشق چای خوری
پیاز : 1 عدد متوسط
سیب زمینی آب پز : یک عدد
سیر : 3 حبه
گوجه فرنگی : یک عد رنده شده
زردچوبه : به مقدار لازم
فلفل و نمک : به مقدار لازم

طرز تهیه فلافل خوشمزه جنوبی

برای شروع تهیه فلافل در منزل باید اول نخود را به همراه سیر و پیاز چرخ کرده برای اینکه بهترین حالت نخود چرخ کرده را بدست بیاورید دقت کنید که نخود چرخ شده باید کمی زبر باشد بعد یک سیب زمینی کوچک رنده شده را به همراه یک گوجه فرنگی رنده و تمام مواد باقیمانده که در بخش مواد لازم گفته شده را به مایه نخود اضافه نموده و خوب ورز دهید. قبل از اینکه فلافل را سرخ کنید کمی به آن آب به اضافه کنید این کار باعث ترد شدن بیشتر فلافل می شود. اگر می خواهید فلافل آبادانی خیلی تند درست کنید فلفل خود را بیشتر بریزید تا فلافل تند تر شود . سس فلافل هم انتخاب شما است می توانید سس قرمز تند استفاده کنید که طعم فلافل را خیلی خوشمزه تر می کند.

امیدواریم که این فلافل جنوبی خوشمزه مورد پسند شما قرار گرفته باشد اگر نظر یا پیشنهادی داشتید به ما اعلام کنید و راه ارتباط ما از طریق دیدگاه هر مطلب است ما پیشنهادات شما را هر روز بررسی می کنیم و برای بهتر شدن مطالب سایت از آن نیز استفاده می کنیم.